1 Marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych we Wrocławiu

Stowarzyszenie Odra-Niemen od początku uchwalenia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, aktywnie bierze udział w organizacji i koordynacji wrocławskich obchodów. Prezentujemy zawsze wiele własnych zadań i wspieramy projekty innych wrocławskich środowisk. Także i w tym roku zapraszamy Państwa do udziału we wrocławskich wydarzeniach upamiętniających naszych bohaterów Żołnierzy Niezłomnych. Zapraszamy też i prosimy o pomoc w rozpowszechnieniu naszych materiałów, tak abyśmy jak najliczniej oddali hołd Wielkim Bohaterom.
Część 2.2Założyliśmy osobną stronę zadania  www.1marca.pl  na której znajdą Państwo  filmy promujące wydarzenia (do promocji naszych wydarzeń zaprosiliśmy wiele osób z różnych środowisk wspierających temat Żołnierzy Wyklętych), szczegóły i plany wydarzeń, jak również materiały do pobrania (plakaty, ulotki a nawet książka) oraz zebrane materiały archiwalne z poprzednich lat.

Stworzyliśmy 2 wydarzenia na Facebooku:

1.03.2015  https://www.facebook.com/events/1532708610313533/

28.02.2015 https://www.facebook.com/events/1477270999186379/

Informacje są także na naszej stronie głównej
http://www.odraniemen.home.pl/projekt/narodowy-dzien-pamieci-zolnierzy-wykletych

Promujemy własne wydarzenia, ale także zachęcamy do uczestnictwa w projektach innych środowisk. Poniższa ulotka to zebrane wiadomości i zaproszenia do udziału w poszczególnych spotkaniach.

My ze swoje strony serdecznie zapraszamy na uroczystą Msze Św. w Bazylice Św. Elżbiety o godz. 16.30, z udziałem orkiestry wojskowej, chóru, kombatantów i Rodzin Żołnierzy Wyklętych a potem na niezwykły Marsz Pamięci „De Profundis-Głos spod ziemi”, który przejdzie od Rynku do Ronda Żołnierzy Wyklętych. Inscenizacje, multimedia, muzyczne wydarzenia, wiele wzruszeń i patriotyzmu szykuje dla Państwa młodzież z Teatru Karabela oraz Grupy Historyczno-Edukacyjnej im. Władysława Łukasiuk ps. MŁOT. Oba te środowiska działają przy naszym stowarzyszeniu.

Każde poniższe wydarzenie to ważna sprawa, wiele się będzie działo we Wrocławiu, będą i wystawy i koncerty i konferencja z udziałem znamienitych gości. Zaczynamy 27.02. a kończymy 8.03.2015 w Świętej Katarzynie. Podczas spotkań będziemy promować autentyczne wrocławskie wydarzenia, wrocławskie ślady Niezłomnych a także naszą Wrocławska Kwaterę „Ł”.

Zapraszam w imieniu naszego środowiska do uczestnictwa, do propagowania tych wydarzeń i do wspólnego godnego przeżywania tego niezwykłego święta.

 
Ilona Gosiewska – Koordynator wydarzeń, tel. 607440176

 

Źródło: Ślężański Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *