11 PANAS Półmaraton Ślężański już w sobotę 24.03.2018

Już w tę sobotę 24.03.2018 roku o godzinie 11:00 wystartuje 11. Panas Półmaraton Ślężański. Wielkie święto biegania po raz kolejny zagości w Sobótce.

 

Do tegorocznej edycji Półmaratonu Ślężańskiego zgłosiło się ponad 5,5 tys uczestników (stan na dzień dzisiejszy) a blisko 5 tys zawodników opłaciło startowe! Oznacza to, że w sobotę do Sobótki może przyjechać nawet blisko 10 tys. ludzi!

W ramach 11. Panas Półmaratonu Ślężańskiego rozegrane będą:

 

Ponad 21 kilometrową trasę zawodnicy rozpoczną tradycyjnie startem z Rynku Sobótki, aby okrążając Ślężę zmierzyć się ze słynnym podbiegiem na przełęcz Tąpadła. Następnie po serii podbiegów i zbiegów zafiniszują na mecie zlokalizowanej przy sali sportowej Gimnazjum Gminnego. Tam również zlokalizowane zostanie całe miasteczko biegowe, w którym nastąpi uroczysta dekoracja zawodników.

Od rana w rynku trwać będzie impreza otwierająca bieg i witająca wszystkich biegaczy, na którą zapraszamy również wszystkich mieszkańców Sobótki.

 

Dla przypomnienia prezentujemy mapkę z trasą biegu:

Wszystkich ciekawskich zapraszamy do lektury artykułów z poprzednich edycji Półmaratonu Ślężańskiego Dostępne są pod tagiem: Półmaraton Ślężański

 

W czasie trwania biegu występować będą utrudnienia w ruchu. Całkowicie zamknięte będą ulice oraz drogi którymi przebiegać będą zawodnicy ( godz. 11:00 – 14:00). Organizatorzy przewidują również spore utrudnienia oraz lokalne korki na trasach dojazdowych do Sobótki jak również w samej Sobótce, od wczesnych godzin porannych.

 

 

 

Więcej informacji o Półmaratonie Ślężańskim znajdziecie na naszej stronie http://www.twojasobotka.pl/polmaraton-slezanski/ oraz na stronie biegu pod adresem www.polmaratonslezanski.pl

 

 

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *