2. BIEG KRETA 110 km, jedyny bieg w Polsce organizowany przez jego uczestników, ruszyły zapisy

Planując kalendarz biegowy na przyszły rok nie zapomnijcie o 2. Biegu Kreta! Zapraszam do zapisów już dzisiaj. Link do zapisów poniżej. Trasa skrócona o asfaltowy odcinek z Gór Sowich do Sobótki. Tylko 110 km. Start w sobotę 18 kwietnia o godz. 3.00 ze schroniska pod Śnieżnikiem. Trasa przez Góry Bialskie, Złote, Bardzkie i Sowie do Kamionek. Meta przed zmierzchem. Bez supportu, medali, pucharów, koszulek, punktów żywieniowych, kontrolnych, limitów no chyba, że ktoś będzie chciał to wszystko sfinansować. Prawdopodobnie najtańszy bieg w Polsce, tj. za FREE. Postaram się umieszczać tu wszystkie ważne informacje dotyczące biegu. Piszcie zapytania w formie komentarzy, żeby inni też widzieli o co biega. Zapraszam. Przemysław Demków  
https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=1045

Ważne informacje:

1/ Na trasie będzie prawdopodobnie tylko 1 punkt pomocy na 70. kilometrze, na Przełęczy Łaszczowej, przed Bardem, obstawiony przez moją rodzinę,  więc musimy ze sobą zabrać wszystko co może nam być potrzebne. Ciepły ciuch, kurtka, rękawiczki, zapalniczka, GPS, coś na ząb, izotonik, żele, kasę, scyzoryk, ale przede wszystkim naładowany telefon z zapisanym numerem alarmowym, który podam. Wody w tym czasie jest pod dostatkiem w strumieniach więc wystarczy baniaków na ok. 1,2 litra płynów.

2/ Poruszamy się w strefie przygranicznej więc każdy powinien mieć przy sobie dowód tożsamości.

3/ Dobrze jest wyspać się i wypocząć przed biegiem więc wskazane jest przyjechać do schroniska pod Śnieżnikiem w piątek 17 kwietnia i zamówić wcześniej nocleg. Próbowałem spać na korytarzu, było zimno, twardo i nie służy to potem kilkunastogodzinnemu biegowi.

4/ Wyruszamy o 3.00. Przez pierwsze 3 godziny będzie ciemno i zimno. Przyda się coś ciepłego i czołówka. Będzie to można zostawić na 70 km bo do zmroku musimy być na mecie w Górach Sowich w miejscowości Kamionki. Mam nadzieję że załatwimy jakąś metę do przebrania i odsapnięcia w Kamionkach.

5/ Trasa:  Śnieżnik – Przełęcz Płoszczyna – Przełęcz Sucha – Stary Gierałtów – Karpiak – Przełęcz Lądecka – Orłowiec – Przełęcz Leszczynowa – Przełęcz Kłodzka – Przełęcz Łaszczowa – Bardo – Przełęcz Wilcza – Przełęcz Srebrna – Kamionki
Trasa Śnieżnik ↔ Kamionki Dolne w serwisie mapa-turystyczna.pl

6/ Regulaminu nie ma, Organizatorem są biorący udział w biegu, ich rodziny i znajomi, którzy zechcą pomóc.

7/ Jeżeli macie jakieś pomysły  to piszcie. Jeśli nie byliście nigdy organizatorami imprezy biegowej, to macie niepowtarzalną okazję!

8/ Mamy pierwszego sponsora! Pamiątkowe numery startowe gratis zgodziła się wydrukować nam drukarnia ANTEX z Sobótki, wieloletni partner imprez biegowych z całej Polski. Dziękujemy :)

Źródło: Strona internetowa Klubu Biegacza Sobótka www.kbsobotka.pl

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *