2. Bieg Niezłomnych Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Sobótka 2015

Już 22 sierpnia 2015 roku w Sobótce odbędzie się kolejna edycja Biegu Niezłomnych – pamięci żołnierzy wyklętych.

Zgłoszenia do biegu są przyjmowane przez Internet na stronach: www.biegniezlomnych.pl oraz  www.maratonypolskie.pl do dnia 17 sierpnia 2015 r.

 

Trasa biegu wygląda następująco. Start obok Urzędu Gminy z Rynku, podbieg ulicą Św. Jakuba, potem Starego Dębu, dalej czerwonym szlakiem turystycznym i archeologicznym do kapliczki. Następnie skręt w lewo, potem głównie podbieg drogą leśną wybrukowaną miejscowymi kamieniami, w większej części wzdłuż czerwonego szlaku archeologicznego, ostatnie 500 m bez znaków, aż do Traktu Bolka oznaczonego czarnym szlakiem. Obok schronu turystycznego skręt w prawo, płaski odcinek, aż do przecięcia z czerwonym szlakiem na Ślężę. Odtąd zbieg, cały czas wzdłuż czarnego szlaku, aż do Przełęczy pod Wieżycą. Tutaj – przebiegnięcie obok bramy mety na żółty szlak. Zbieg żółtym szlakiem, ok. 1 km, aż do drogi na skraju lasu będącej przedłużeniem ulicy Słonecznej. Tą drogą dalej, do asfaltowej ulicy w Górce. Potem ulicą Leśną. Dalej skręt w lewo, do lasu, aż do czarnego szlaku. Na koniec łagodny podbieg wzdłuż czarnego szlaku, aż do Przełęczy pod Wieżycą na metę – miejsce obok Domu Turysty „Pod Wieżycą”.

Obowiązuje limit czasu na pokonanie trasy – 90 minut.

 

bieg-niezlomnych-sobotka-2015

 

 

Regulaminy, zapisy, informacje dot. trasy, atrakcji, informacje o sponsorach, idea wydarzenia – to wszystko można znaleźć pod adresem:  www.biegniezlomnych.pl/

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *