3. BIEG KRETA 110 km – ruszyły zapisy

Planując kalendarz biegowy na przyszły rok nie zapomnijcie o 3. Biegu Kreta! Zapraszam do zapisów już dzisiaj. Start w sobotę 16 kwietnia o godz. 3.00 ze schroniska pod Śnieżnikiem. Trasa przez Góry Bialskie, Złote, Bardzkie i Sowie. Meta w gospodarstwie agroturystycznym Cicha Woda w Lasocinie (koło Bielawy). Udział w biegu nic nie kosztuje więc nie liczcie na support, medale, puchary, koszulki, punkty żywieniowe, kontrolne itd. choć nie znaczy to że nic nie będzie. Co roku zdarzają się dobrzy ludzie, którzy nie dadzą zginąć zawodnikom. Link do zapisów: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=1955

Zapraszam.

Przemysław Demków

(tel.501344885, e-mail: przemek@pwaris.pl) 

Ważne informacje:

1/ Bieg Kreta jest biegiem towarzyskim, w którym może wziąć udział każdy, bez ograniczeń, ponieważ nie ma żadnego centralnego organizatora ani regulaminu. Każdy uczestnik biegnie na własną odpowiedzialność, zabezpiecza sobie trasę, support, wyżywienie i wyposażenie. Po wcześniejszym uzgodnieniu biegacze będą mogli skorzystać z supportu zawodników Klubu Biegacza Sobótka. Aby skorzystać z takiej pomocy należy wpłacić po zapisaniu się depozyt w wysokości 20,00 zł, który zostanie zwrócony zawodnikom na starcie. Zawodnicy którzy wpłacili depozyt i zrezygnują ze startu zgadzają się tym samym na przekazanie depozytu na rzecz pozostałych uczestników biegu za pośrednictwem Klubu Biegacza (na zabezpieczenie punktów pomocy).

2/ Na trasie będzie kilka punktów pomocy. Dokładne ich rozmieszczenie podamy na odprawie przed biegiem. W punktach tych będzie możliwość skorzystania z wody, ciepłej herbaty, kawy i jednego cepłego posiłku. Należy jednak zabrać ze sobą wszystko co może być potrzebne – ciepły ciuch, kurtka, rękawiczki, zapalniczka, GPS, latarka, coś na ząb, izotonik, żele, kasę, scyzoryk, ale przede wszystkim naładowany telefon komórkowy.

2/ Poruszamy się w strefie przygranicznej więc każdy powinien mieć przy sobie także dowód tożsamości.

3/ Dobrze jest wyspać się i wypocząć przed biegiem więc wskazane jest i przyjechać do schroniska pod Śnieżnikiem w piątek 15 kwietnia.

4/ Wyruszamy o 3.00 w sobotę 16 kwietnia. Przez pierwsze 3 godziny będzie ciemno i zimno. Przyda się coś ciepłego i czołówka. Zbędny sprzęt (depozyt) będzie można zostawić w schronisku przed startem (max. 1 kg/osobę) i na punktach pomocy. Odebrać depozyt można na mecie lub w innym umówionym punkcie pomocy.

5/ Trasę:  Śnieżnik – Przełęcz Płoszczyna – Przełęcz Sucha – Stary Gierałtów – Karpiak – Przełęcz Lądecka – Orłowiec – Przełęcz Leszczynowa – Przełęcz Kłodzka – Przełęcz Łaszczowa – Bardo – Przełęcz Wilcza – Przełęcz Srebrna – Lasocin można pokonać w całości lub zrezygnować w dowolnym momencie, najlepiej na jednym z punktów gdzie można otrzymać pomoc.
6/ Regulaminu nie ma, Organizatorem
jest każdy biorący udział w biegu dla siebie, ale jednocześnie apeluję o udzielanie sobie pomocy na trasie o ile taka będzie potrzebna.

Źródło: Strona internetowa Klubu Biegacza Sobótka www.kbsobotka.pl

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *