7xŚlęża czyli wydarzenie nie tylko biegowe!

Wczoraj czyli 1 grudnia odbył się wyjątkowy bieg pod tytułem: 7xŚlęża Czyli Świętuj Ze Mną Moje 7 Lat Na Trzeźwo

Inicjatorem i twórcą wydarzenia był Hubert Kwaśniewski (Siła Ogra), który w ramach świętowania swoich 7 lat na trzeźwo postanowił zachęcić innych do wzięcia udziału w wielokrotnym wbieganiu na Ślężę.

Koncepcja biegu jest bardzo prosta:

„Wpadasz ,przybijasz 5 i zdobywasz Ślężę x 7 , różnymi szlakami.
Z głodu ani pragnienia nie umrzesz ?
SiłaOgra stawia??
Cała afera jest moim sposobem na świętowanie 7 lat życia na trzeźwo.”

O 7 rano grupa biegaczy pojawiła się na przełęczy Tąpadła, aby świętować ten wyjątkowy czas. Po krótkiej przemowie Huberta i podziękowaniu za frekwencje wszyscy ruszyli na trasę. Każdy sam określał ile razy chce pokonać Ślężę. Trasa biegu poprowadzona była bardzo logicznie. Start i meta na przełęczy Tąpadła. Najpierw wbiegało się na szczyt Ślęży a potem zbiegało się na przełęcz Tąpadła. Każde wbiegnięcie było innym szlakiem. Najpierw zaczynało się z prawej strony góry (czerwony szlak, czarny niedźwiadek, czerwony szlak od kapliczki, Żółty szlak od schroniska) za każdym razem po zdobyciu szczytu należało zbiec żółtym szlakiem na przełęcz Tąpadły gdzie znajdował się punk żywieniowy i super atmosfera.

Grupa przyjaciół oraz ekipa z Siły Ogra pomogła Hubertowi zapewnić świetny catering dzięki czemu zawodnicy mogli częstować się rozmaitymi przekąskami od wegańskich zup poprzez pełną gamę ciast kończąc na gorącej herbacie i napojach.

Każdy uczestnik sam podejmował decyzję kiedy zakończyć walkę z górą. Część kończyła po dwukrotnym zdobyciu szczytu inni po trzykrotnym a ambitniejsi biegali dalej. Każdy na mecie otrzymywał specjalnie przygotowany na tą okazję medal oraz okazjonalną opaskę.

Atmosfera wydarzenia była fenomenalna.

Nie pozostaje nic innego jak po gratulować Hubertowi odnalezienia nowej drogi w życiu i jej kontynuacji!

Jak zakłada koncepcja organizatora z każdym rokiem trzeźwości będzie przybywać kolejne wbiegnięcie na szczyt. Oby tych szczytów było nieskończenie wiele!

Galerię z tego wydarzenia znajdziecie pod adresem:
https://photos.app.goo.gl/DbMSE22FK8Tmgwo26

Podczas imprezy zjawiło się Polskie Radio Czwórka, które przeprowadziło relację z wydarzenia. Całą audycje możecie posłuchać pod adresem:

https://www.polskieradio.pl/10/3958/Artykul/2224299,Rozbiegani-01122018-1004?fbclid=IwAR3wQ1zFtM5goISr7JF5RT41vuqFOp-AeUtDTxoua9PJgpX3qm9M6rHpL4E

 

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *