8. Mazda Półmaraton Ślężański już wkrótce

Już tylko niespełna 2 miesiące pozostały do 8. Mazda Półmaratonu Ślężańskiego. 21 marca jak zwykle wystrzał z armaty da sygnał do startu Półmaratonu. Ponad 3 i pół tysiąca osób jest już na liście zgłoszonych. Rekord frekwencji z ubiegłego roku – 3281 osób na mecie jest więc poważnie zagrożony. Liczba zgłoszonych kobiet sięga 700, a dotychczasowy rekord udziału płci pięknej wynosi 526 osób na mecie. Aż trudno uwierzyć, że 7 lat temu, pierwszy Półmaraton Ślężański ukończyło 624 osób, w tej liczbie 46 kobiet.

Licząca nieco niecałe 7 tysięcy mieszkańców Sobótka znów szykuje się do swojego najważniejszego biegowego święta. Jest swoistym fenomenem, że ten rozgrywany w tak niewielkiej miejscowości półmaraton zalicza się do największych biegów na tym dystansie w kraju. Regularnie zajmuje pod względem frekwencji miejsce w pierwszej czwórce lub piątce. W różnego rodzaju plebiscytach z reguły jest to miejsce w pierwszej trójce, a niejednokrotnie na najwyższym podium. O Półmaratonie Ślężańskim napisano już bardzo wiele. O trasie wyjątkowej urody, o nastroju, o tym że jest to impreza perfekcyjnie organizowana przez biegaczy dla biegaczy. Jak to jest na Półmaratonie można zobaczyć na filmie z ostatniej imprezy https://www.youtube.com/watch?v=eEAho1ylWr8, ale najlepiej przyjechać samemu i zobaczyć to na własne oczy.

Spokojnie można tu przyjechać z rodziną, bo organizator zapewnia biegowe przedszkole, dzieci biegaczy pozostają pod fachową opieką, wtedy gdy rodzice poświęcają się bieganiu. Na tak urozmaiconej trasie trudno jest umiejętnie rozłożyć siły, ale pomagają w tym doświadczeni pace makerzy. Innym sposobem jest udział w niedzielnych treningach prowadzonych przez Klub Biegacza w Sobótce http://www.polmaratonslezanski.pl/treningi-na-trasie-polmaratonu/. Filmy z 2 ostatnich treningów można obejrzeć na youtubie https://www.youtube.com/watch?v=9C64-xx9rpk&index=7&list=UUzMh7EBMeXtguHMunumVx1Q i https://www.youtube.com/watch?v=jwNqzn3FpZo&list=UUzMh7EBMeXtguHMunumVx1Q&index=1

W ostatnim treningu pobiegło ponad 100 osób, ale w każdy weekend można zobaczyć wielu biegaczy na trasie Półmaratonu Ślężańskiego.

Jak nietrudno zauważyć Półmaraton ma nowego sponsora tytularnego. Jest nim firma Mazda Logistics Europe Sp. z o.o.

Nowością w tegorocznym biegu będzie klasyfikacja drużynowa. Drużynę tworzą 4 osoby z jednego klubu w tym przynajmniej 1 kobieta.

Zwracamy także uwagę, że ze względów bezpieczeństwa zabroniony jest udział osób poruszających się na rowerach, wrotkach, rolkach, deskorolkach oraz innych urządzeniach mechanicznych bez zezwolenia wydanego przez Organizatora. Niedozwolony jest również bieg ze zwierzętami. Ze względu na charakter Półmaratonu zabrania się startu z kijkami (trekingowymi i Nordic Walking).

Wszystkiego o Półmaratonie można dowiedzieć się na stronie internetowej http://www.polmaratonslezanski.pl/

Organizatorami VII Mazda Półmaratonu Ślężańskiego są: Ślężański Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji  oraz Klub Biegacza Sobótka

Do zobaczenia na imprezie i na treningach przed Półmaratonem.

 

 

Źródło: Ślężański Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *