95 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

W dniu 11.11.2013 r. w Sobótce odbyły się Obchody 95 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uroczystość rozpoczęto w kościele parafialnym pw. św. Jakuba Apostoła o godz. 12:00 uroczystą mszą świętą w intencji dobra dla Ojczyzny, z udziałem pocztów sztandarowych: Szkoły Podstawowej nr 1 im Janusza Korczaka w Sobótce, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Sobótce, Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Rogowie Sobóckim, Szkoły Podstawowej w Świątnikach, Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Rękowie,  Gimnazjum Gminnego w Sobótce im. Piotra Włostowica, Harcerzy z X drużyny Harcerek SKRA, Ochotniczej Straży Pożarnej w Sobótce, Ochotniczej Straży Pożarnej w Sobótce Zachodniej, Pierwszego Pułku Strzelców i Artylerii Konnej w Sobótce, Koła Związków Kombatantów.

Po mszy świętej uczniowie Gimnazjum Gminnego wraz z aktorami ze scen wrocławskich czytali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne. Program przygotowany był przez Joannę Berezecką-Zywer Wicedyrektor Gminanzjum Gminnego w Sobótce, teksty wybrał i przedstawił Dariusz Lech oraz Marek Konopczak.

Wśród gości uczestniczył Starosta Powiatu Wrocławskiego – Andrzej Szawan, Radny Rady Powiatu Wrocławskiego – Edward Skiba, dyrektorzy szkół podstawowych oraz gimnazjum, Radni Rady Miejskiej w Sobótce oraz dyrektorzy jednostek organizacyjnych Gminy Sobótka. Przybyły również delegacje z Przedszkola Publicznego w Sobótce oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce.

Na koniec zaproszono wszystkich uczestników do wspólnego zdjęcia – wszystko miało charakter doniosłej świątecznej atmosfery.

Dla uczczenia narodowego święta zorganizowano również inne uroczystości towarzyszące.

O godz. 14:00 na Rynku w Sobótce rozpoczęto naukę tańców Polskich kujawiaka, poloneza oraz oberka, a o godz. 19:00 koncertem Lecha Makowieckiego i Bożeny Makowieckiej pt.: „Ballady o wolności”, który to odbył się w kościele parafialnym pw. św. Jakuba Apostoła zakończono uroczystości.

z 1

z 2

z 3

źródło: Urząd Miasta I Gminy Sobótka

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *