Akcja krwiodawstwa p.t. „i TY możesz uratować Komuś ŻYCIE” – podziękowanie

P O D Z I Ę K O W A N I E


W imieniu Stowarzyszenia ”Ślężański Krąg” serdecznie dziękuję wszystkim tym, którzy zdecydowali się na ten wspaniały gest – ofiarowania własnej krwi dla ratowania życia oraz zarejestrowali się do Banku Szpiku. Akcja Krwiodawstwa pod hasłem:
”I TY MOŻESZ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE”, została zorganizowana już po raz czwarty przez nasze stowarzyszenie w niedzielę 27 września 2015r.Zebraliśmy 14 litrów krwi tym samym uratowaliśmy życie 42 osób. Zarejestowano 50 Krwidawców a krew oddało 28 osób. Zarejestrowano 4 Dawców Szpiku.
Za każdym razem możemy być dumni z postawy mieszkańców miasta i Gminy Sobótka. W wyniku weryfikacji lekarskiej nie wszyscy kwalifikowali się do oddania krwi. Personel obsługujący ambulans z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Wałbrzycha był pełen podziwu. Taka frekwencja zdarza im się bardzo rzadko (np. podczas niedawnej akcji w jednym z dolnośląskich miast zgłosiło się tylko 15 osób chętnych do oddania krwi z czego zakwalifikowano 9 osób.
Gościem specjalnym naszej Akcji był Dawca szpiku, Pan Michał P. z Wrocławia zgłoszony do Banku Dawców podczas naszej I Akcji w 2012r, który opowiedział o szczegółach i przebiegu procesu poboru szpiku.
Wieką atrakcją był występ Reprezentacyjnej Orkiestry Wojsk Lądowych z Wrocławia oraz solistki Pani Joanny z Wrocławia.
Licznie zgromadzonym mieszkańcom podobał się również pokaz karateków z Klubu Karate z Sobótki.
Ogromnym powodzeniem cieszyły się także imprezy towarzyszące temu wydarzeniu. Zaprosiliśmy do współpracy animatorów z Fundacji v4 SPORT z Wrocławia, którzy w ramach Europejskiego”Tygodnia Ruchu – MOVEWEEK 2015 zorganizowali szereg gier i zabaw dla dzieci np: zawody gry w ringo, wyścig na rolkach i rowerkach biegowych, bieg na orientację i wiele innych zabaw. Docierają do nas opinie rodziców, którzy byli bardzo zadowoleni z możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia czasu ze swoimi pociechami.
Pod namiotami rozstawionymi w sercu Rynku swoje miejsce znalazły: punkt optyczny z możliwością zbadania wzroku i doboru okularów, panie pielęgniarki z Ośrodka Zdrowia przy ul. Strzelców 2, które badały chętnym ciśnienie, poziom cukru we krwi, wykonywały spirometrię. Przy okazji była możliwość zbadania przez lekarza wad postawy u dzieci.Bardzo ciekawym punktem imprezy był pokaz pierwszej pomocy , który profesjonalnie przeprowadził zespół Ratownictwa Medycznego PCK z Wrocławia. Po bezcennym instruktażu można było wziąć udział w warsztatach udzielania pierwszej pomocy.
Serdecznie dziękuję animatorce Pani Kamili P. z Wrocławia, która rozgrzewała i zachęcała uczestników Akcji,ponieważ pogoda nas nie rozpieszczała.
Bardzo dziękuję hojnym Sponsorom, bez których trudno byłoby nam zorganizować tak duży projekt, a mianowicie:
Strzeblowskim Kopalniom Surowców Mineralnych, Panu Stanisławowi Dobrowolskiemu, Drukarni „ANTEX”, Zakładowi Usług Komunalnych „HADLUX”, firmie „Greenlan” oraz właścicielowi Piekarni Panu G. Wieczorkowi z Sobótki.
Dziękuję pracownikom Urzędu Gminy, którzy z wielką życzliwością odnieśli się do naszej Akcji, udostępniając nam pomieszczenia Urzędu i pełnili dyżur w czasie akcji.
Dziękuję Księżom z Dekanatu Sobótka, którzy pomogli rozpropagować naszą Akcję.
Dziękuję Panu Rafałowi Kotwicy z Księginic Małych za wypożyczenie i rozłożenie namiotu oraz Pani Teresie Tagowskiej i Panu Markowi Wronie za wypożyczenie stołów i ławek.
Mam nadzieję, że impreza mająca tak szczytny cel zadomowi się już na stałe w corocznym cyklu wydarzeń w Sobótce.

 

Do zobaczenia za rok!
Prezes Stowarzyszenia „Ślężański Krąg”
Jadwiga Dębicka

 

Krwiodawstwo 2015-Podziękowanie

źródło: Urząd Miasta I Gminy Sobótka

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *