Aleksander Łężniak i Góry Pamiru w magazynie Bieganie

„Widok z tego miejsca zapierał dech w piersiach. Po prawej grań o wysokości ok. 4100 m n.p.m., której zwieńczenie stanowił szczyt o nazwie Djipak (4472 m n.p.m.). Na wprost budzący respekt Pik Lenina (7134 m n.p.m.), a tuż pod nim agresywnie piętrzące się i zarazem piękne szczyty. Natomiast po lewej rzeka, nad którą górowały łagodne szczyty.”

O pasji do gór, biegania i pokonywania własnych słabości. O tym, że warto realizować swoje marzenia i rozwijać pasje, przeczytamy w czerwcowym wydaniu magazynu Bieganie. Ukazał się tam obszerny artykuł o wyprawie w Góry Pamiru, Aleksandra Łężniaka – mieszkańca Sobótki, Radnego Miasta i Gminy Sobótka, właściciela i producenta sandałów biegowych Monk Sandals, członka Klubu Biegacza Sobótka, trenera Huzar Bike Academy.

 

Niekończące się góry Pamiru, czyli opowieść górsko-biegowa” .

„W naszych głowach od dawna krążyły myśli o wyjeździe w góry wysokie. Doświadczenie zdobyte podczas różnych wspinaczek, zimą na mont Blanc, na Kazbeku, czy wejście na Grossglocknera w 11 godzin dało odpowiednie podstawy, żeby w końcu wybrać się w Pamir. To kolejny krok w kierunku realizacji naszego wspólnego marzenia, jakim jest zdobycie ośmiotysięcznika!…”

Aby przeczytać cały materiał zapraszamy do zakupu czerwcowego wydania magazynu Bieganie.

Poniżej prezentujemy wybrane zdjęcia z wyprawy.

 

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *