Artykuł o mieszkańcach Sobótki w lokalnej prasie w Berdze

 

W grudniu tego roku w lokalnej prasie w Berdze ukazał się taki oto artykuł o mieszkańcach Sobótki. Poniżej  prezentujemy skan gazety i tłumaczenie z języka niemieckiego, za które dziękuję Panu Matthiasowi Neubertowi.

Jacek Ostrowski

 

 

Przekazanie  datku

 

Nasz dąb żyje – i tak powinno być!

 

… a żeby tak byłoło, potrzebne będą dalsze wysiłki. „Pomoc konieczna” dla naszego herbowego dębu musi nadal trwać. Właśnie w ten sposób myśleli nasi polscy przyjaciele ze Sobótki. Z okazji „Dożynek 2013 r.” w Berdze przebywało na nasze zaproszenie czterech oficjalnych przedstawicieli z naszego miasta partnerskiego oraz kapela „Sobótczańska Biesiada”.

 

Spontaniczne uzbierali w sumie 113 EURO i przekazali je jako pomoc na nasz herbowy dąb.

 

Nasi przyjaciele znają wydarzenia sprzed roku jakie miały miejsce w Berdze , a które skończyły się dla nas i naszego drzewa – symbolu szczęśliwie. Uważamy, że to jest po postu wspaniałe!

 

Po wręczeniu pieniędzy przez Sobótczańską Biesiadę Pani Petrze Kiessling (Przewodniczącej Stowarzyszenia Europejskich Miast oraz członkini Klubu Dożynek i Tradycji) w czasie dożynek we wrześniu, odbyło się obecnie spotkanie, na którym przekazano je Pani S. Richter (Przewodniczącej Stowarzyszenia Ojczyzny).

 

To jest kolejny piękny przykład na żywą przyjaźń polsko – niemiecką. Mówimy:” Serdecznie dziękujemy!”

 

Jednocześnie powinien to być apel dla obywateli z BergI : „Zróbcie coś dla naszego dębu – a wspólne damy sobie radę.”

Prosimy kontaktować się z Stowarzyszeniem Ojczyzny oraz Zarządem Miejskim w Berdze. Trzeba też wspomnieć, że wspierają nas inne stowarzyszenia w mieście w realizacji naszego wspólnego projektu.

 

/tłumaczył: Matthias Neubert

 

 

bergaauer bergam

 

źródło: Urząd Miasta I Gminy Sobótka

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *