Awanturnicze spotkanie autorskie z Przemkiem Corso

Promocja książki wydanej i polecanej przez Wojciecha Cejrowskiego.

Spotkanie z pisarzem młodego pokolenia, Przemkiem Corso – gawędziarzem, felietonistą, konferansjerem, głosem radiowym,
autorem serii przygodowej o Robercie Karczu  i współpracownikiem słynnego podróżnika.

11 maja 2017 – godz. 18.00, – ul. Chopina 25, Biblioteka Publiczna|ŚOKSiR

POLECA Wojciech Cejrowski:

Szanowni Państwo,
Po sukcesach moich książek podróżniczych, zająłem się literaturą przygodową i awanturniczą. Kolejne pokolenia chcą mieć nowych bohaterów. Kiedyś był Tony Halik,  potem ludzie chcieli oglądać kogoś podróżującego we współczesnym świecie – dlatego powstało „Boso przez świat”.
Z bohaterami literackimi jest podobnie – kiedyś byli inni, i nadal fajnie się o nich czyta, ale potrzebny jest też awanturnik współczesny działający w dzisiejszej Polsce – tak powstał Robert Karcz. Archeolog, awanturnik i.. złodziej, który okrada złodziei, a potem oddaje to co ukradł do muzeum. Proponuję Państwu od razu dwa pierwsze tomy nowej serii. Trzeci tom właśnie poprawiam i wypuszczę wkrótce„.

„Podziemne Miasto” otwiera nową serię książkową Wojciecha Cejrowskiego „Z MUSTANGIEM”, której autorem jest młody pisarz, Przemek Corso. Pierwszy tom serii, którego nakład liczy 10.000 sztuk to poprawiona wersja dobrze przyjętej powieści z 2014 roku o tym samym tytule. Przeredagowana, poprawiona, wzbogacona o ilustracje , mapę, nową szatę graficzne i twardą oprawę.
Tę książkę przeczytałem jednym tchem… i zakupiłem od autora prawa do całej serii” Wojciech Cejrowski.

corso-kopia1

 

PODZIEMNE MIASTO
Robert Karcz – archeolog i awanturnik. Po niebezpiecznym incydencie podczas wykopalisk w Egipcie zostaje ewakuowany do Polski. Lepiej, żeby czas jakiś posiedział cicho – dlatego zatrudnia się jako nauczyciel historii w legnickim gimnazjum. Poznaje tam miejscowych pasjonatów historii i pod ich wpływem zaczyna interesować się przeszłością Legnicy. Pewnego dnia dosłownie zapada się pod ziemię…
Nie musisz szukać przygody, ona sama cię znajdzie! A wraz z nią mroczne tajemnice, śmiertelne niebezpieczeństwo i… niezapowiedziane kartkówki.

MIASTO ZŁODZIEI
Robert Karcz – awanturnik i złodziej zabytków. Od kilku miesięcy ukrywa się jako nauczyciel historii w legnickim gimnazjum, ale nie umie żyć spokojnie. Duże kłopoty zaczynają się, gdy poznaje bezwzględnego pana Devraux i wpada na trop zaginionego konwoju złota. Kto odnajdzie Złoty Konwój? Karcz, Devraux, a może jeszcze ktoś? Kim są tytułowi złodzieje?
Nie musisz szukać kłopotów, one same cię znajdą! A wraz z nimi kolejna przygoda, ciemne interesy i… pies, który demoluje mieszkania.

MIASTO Z GLINY
Robert Karcz, archeolog, awanturnik i złodziej zabytków, za namową swoich bliskich decyduje się wybrać w podróż do Tunezji. Nie zdaje sobie sprawy, że będą to jego najgorsze wakacje w życiu.
Sahara, wykopaliska, poszukiwacze skarbów, międzynarodowe gangi handlujące dziełami sztuki: Rosjanie, Japończycy, Francuzi…
Będzie gorąco – w końcu rzecz dzieje się na pustyni. Nie musisz szukać bandytów, oni sami cię znajdą! A wraz z nimi żar, skwar, udar, pragnienie i… wielbłąd, który żre mapy.

 

 

Źródło: Ślężański Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *