Biblioteka w Sobótce wyróżniona przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Miło nam poinformować, że Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Sobótce w ŚOKSiR otrzymała wyróżnienie w konkursie na najlepszą wizytę studyjną programu grantowego „Wizyta za jeden uśmiech. Przyjedź, zobacz, działaj”.

323 X 2014 r. Biblioteka zorganizowała konferencję tematyczną pn.: Historia jest jutrem – archiwum społeczne w służbie przyszłości na przykładzie CATL w Sobótce. Aby zapewnić jej wysoki poziom zaprosiliśmy w ramach pozyskanego grantu finansowego przedstawicieli bibliotek z kilku powiatów Dolnego Śląska w tym Biblioteki Wojewódzkiej. W konferencji wzięli udział przedstawiciele środowiska naukowego, portalu Fotopolska i NGO. Spotkanie wzbogacone było telemostami z przedwojennym mieszkańcem miasta, p. Hansem Georgiem Andersem oraz p. Agnieszką Kudełką z Fundacji Ośrodka KARTA, z którą biblioteka realizuje stały projekt cyfrowego archiwum. Inicjatywa miała na celu zaprezentowanie doświadczeń i narzędzi używanych w realizacji projektu archiwistycznego, który na naszym terenie zyskuje sukcesywnie na popularności. Efektem spotkania był m.in. film promujący Archiwum oraz Sobótkę – pierwszy tego rodzaju obraz „ożywiający” stare zdjęcia.

Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień odbędzie się 17 lutego 2015 r. o godz. 10.00 w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy podczas spotkania z udziałem wszystkich laureatów, przedstawicieli SBP oraz Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Każda z bibliotek zostanie poproszona o krótką informację na temat zrealizowanego przedsięwzięcia i jego efektów, co będzie okazją do wymiany doświadczeń w zakresie upowszechniania dobrych praktyk bibliotecznych i sformułowania wniosków dotyczących organizacji tego typu przedsięwzięć w przyszłości.

ŚOKSiR dziękuje wszystkim gościom i uczestnikom konferencji, hotelowi SOBOTEL oraz Katarzynie Mieli i Wojciechowi Galackiemu, którzy swą obecnością przyczynili się do sukcesu sobótczańskiej wszechnicy. Gratulujemy wszystkim pozostałym bibliotekom.

Strony projektu CATL:

http://sobotka.archiwa.org/

https://www.facebook.com/CyfroweArchiwumSobotki

 

 

Źródło: Ślężański Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *