Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej w Sobótce na Facebooku

Miło nam poinformować, że pod koniec października Biblioteka Publiczna w Sobótce/ŚOKSiR uruchomiła profil facebookowy tworzonego od ponad roku Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej – miejsca w którym gromadzi zdigitalizowane zbiory zdjęć, dokumentów przekazywanych przez mieszkańców Sobótki oraz wszystkich zainteresowanych utrwalaniem lokalnej historii.

https://www.facebook.com/CyfroweArchiwumSobotki

Profil na Facebooku można przeglądać nawet, jeśli nie ma się założonego konta. Ma on służyć promocji jednego z działań Biblioteki/ŚOKSiR, którego bazą jest strona główna CATL:

www.sobotka.archiwa.org

Na profilu facebookowym prezentujemy wybrane materiały, informujemy o nabytkach, inicjatywach, wydarzeniach, propagujemy wiedzę historyczną w sposób przystępny dla każdego, dzielimy się ciekawostkami, zapraszamy do dzielenia się swoimi informacjami.

Stworzenie profilu jest jednym z działań służących dotarciu do możliwie szerokiego grona użytkowników w celu wzbudzenia większego zainteresowania historią regionu, potrzebą jej utrwalania, koniecznością ratowania materiałów i ludzkich wspomnień. W tym kontekście każdy może tworzyć historię. Naszym celem jest, aby rozproszona wiedza i materiały mogły znaleźć wspólne miejsce i stanowić bazę do wykorzystania w celach edukacyjnych, naukowych, hobbystycznych, promocyjnych.

Szczegóły dotyczące działalności Archiwum można znaleźć na profilu lub stronie głównej.

Jak zwykle (w szczególności dotyczy to mieszkańców naszej Gminy) zachęcamy i prosimy o włączanie się w działania poprzez dostarczanie nam dokumentów, relacji, wspomnień, fotografii, promowanie inicjatywy w środowisku, poszukiwanie. Wiele materiałów pozostaje zapomnianymi, czy niechcianymi. U nas mogą znaleźć swoje miejsce, by służyć kolejnym pokoleniom. Wiele osób podjęło już wysiłek analizy swoich zbiorów i tym ofiarodawcom bardzo dziękujemy.

Budujemy przyszłość z przeszłości.

Podsumowanie działań CATL podczas konferencji "Historia jest jutrem":

http://soksir.sobotka.pl/relacja-z-konferencji-archiwum-cyfrowego/

Projekt jest realizowany w ramach współpracy z Fundacją Ośrodka KARTA z Warszawy.

Kontakt: biblioteka@soksir.sobotka.pl

41

 

Zdjęcie z kolekcji jednego z przedwojennych mieszkańców Sobótki, z którymi Biblioteka/ŚOKSiR rozwija kontakt.

 
Ślężański Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji
www.soksir.sobotka.pl

źródło: Urząd Miasta I Gminy Sobótka

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *