Dolnoślązaku, rozszyfruj komputer w raz, dwa, trzy

Na Dolnym Śląsku odbędą się darmowe szkolenia z zakresu obsługi komputera, internetu i programów biurowych, zwieńczone egzaminem ECDL. Projekt ma na celu wyrównanie szans młodzieży i dorosłych  w dostępie do nowych technologii, zwiększenie umiejętności informatycznych oraz osiągnięcie konkurencyjnej pozycji na rynku pracy.

               

Rozszyfruj komputer w raz, dwa, trzy to cykl szkoleń organizowanych przez wrocławską firmę Funmedia, we współpracy z Dolnośląskim Wojewódzkim Urzędem Pracy. Celem programu jest rozwój kompetencji informatycznych i aktywizacja zawodowa mieszkańców Dolnego Śląśka, poprzez przeprowadzenie darmowych warsztatów z zakresu obsługi komputera, internetu, a także programów biurowych. Projekt jest dofinansowywany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (Priorytet IX, działanie 9.6.2).

 

W ramach projektu organizatorzy zaplanowali 240 godzin bezpłatnych zajęć z zakresu obsługi programów biurowych, zgodnych z programem szkoleniowym ECDL START. Udział w warsztatach zostanie zwieńczony egzaminem, którego poprawne zdanie gwarantuje uczestnikom otrzymaniei honorowanego  w wielu krajach Europy certyfikatu ECDL (European Computer Driving Licence), potwierdzającego nabycie kompetencji informatycznych.

 

Szkolenia zostaną przeprowadzone przez wykwalifikowanych trenerów, specjalizujących się                                         w przygotowywaniu do egzaminu ECDL. Program szkolenia pozwoli nabyć kursantom umiejętności związane                       z użytkowaniem komputera, przetwarzaniem tekstów czy przeglądaniem stron internetowych. Poznają również zagadnienia związane z technikami informatycznymi i komunikacyjnymi, arkuszami kalkulacyjnymi, bazami danych, grafiką menadżerską, a także komunikacją online. Uczestnikom zostaną udostępnione profesjonalne i w pełni wyposażone sale komputerowe. Każdy uczestnik otrzyma również darmowy dostęp do kursu online Excel123.

 

“Naszym celem jest, aby każdy z uczestników szkolenia rozwinął kompetencje potrzebne mu w pracy zawodowej. Pragniemy, aby każda osoba, bez względu na wiek, wzmocniła swoją pozycję na rynku pracy, poprzez zwiększenie stabilności zatrudnienia lub wzrost możliwości otrzymania pracy zarówno w Polsce, jak i za granicą.” – opowiada Tomasz Szczygieł, Koordynator projektu z ramienia Funmedia.

 

W momencie ukończenia warsztatów każdy uczestnik powinien mieć opanowane podstawowe umiejętności związane z obsługą Excela, jak m.in. tworzenie arkuszy kalkulacyjnych, wykresów i formartowanie liczb i wartiści tekstowych, lecz pozna również funkcje zaawansowanie, jak tworzenie matematycznych i logicznych reguł.

 

                W szkoleniach mogą wziąć udział osoby zamieszkałe na terenie województwa dolnośląskiego, zarówno pracujące, jak i bezrobotne lub uczące się, w wieku 18-64 lat. Dodatkowo, każda osoba zakwalifikowana do programu musi spełniać przynajmniej jeden warunek: posiadać status osoby bezrobotnej, posiadać maksymalnie średnie wykształcenie lub przekraczać 50. rok życia.

 

Kursy odbędą się we Wrocławiu, Oleśnicy i Trzebnicy. Pierwsza grupa szkoleniowa rozpocznie zajęcia już w lipcu 2014 r. Projekt potrwa do czerwca 2015 roku i zakłada realizację szkoleń dla łącznie 360 osób. Szczegóły dotyczące inicjatywy, a także formularz zgłoszeniowy, dostępne są na stronie internetowej: www.szkolenia-funmedia.pl.

.

Kontakt:

 

Natalia Borzymowska

PR Manager

e-mail: natalia.borzymowska@fun-media.com

tel. 533 210 106

 

O firmie:

 

Funmedia to lider branży multimediów edukacyjnych. Jesteśmy międzynarodową i dynamicznie rozwijającą się firmą, dostarczającą zaawansowane rozwiązania e-learningowe. W portfolio posiadamy kilkanaście kursów językowych i specjalistycznych (m.in. Business English123, Pisz123), w tym pierwszy e-podręcznik do nauki języka angielskiego, który uzyskał akceptację Ministerstwa Edukacji Narodowej. Produkty z serii Kursy123 dystrybuujemy na 31 rynkach (m.in. w USA, Australii i Niemczech). Korzysta z nich już ponad 350 000 użytkowników. Funmedia jest twórcą edukacyjnej aplikacji mobilnej do nauki pięciu języków obcych w dwóch wersjach: polskiej (Kursy123)                      i międzynarodowej (Courses123). Do partnerów biznesowych Funmedia należą m.in.: Play, Orange i Wirtualna Polska. Funmedia jest dwukrotnym laureatem nagrody European Language Label. Od 2013 r. należy do PIIT.

źródło: Urząd Miasta I Gminy Sobótka

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *