Dożynki gminne w Sobótce

W niedziele 26 sierpnia odbyły się dożynki gminne w Sobótce.

Część sakralna dała jak co roku wstęp do dalszych obchodów dożynek – święta plonów.
Po Mszy, uroczystym korowodzie oraz rytuale przekazania chlebów i wspólnego nimi się dzielenia rozpoczęła się część rozrywkowa z tłem zaplecza gastronomicznego i zabawowego.

Blok folklorystyczny z tradycyjnym ludowym akcentem wypełniły zespoły lokalne: Strzegomianki, Tajdany, Olbrachtowiczanki, Rozmaryn i Sobótczańska Biesiada poprzedzone gościnnym występem zespołu Wesołe Nutki.
W międzyczasie młodzi uczestnicy wydarzenia mogli się pobawić i spróbować swoich sił w sekcji „bańkarskiej” oraz żonglerskiej, gdzie instruktorzy pokazywali podstawowe techniki tych dwóch ciekawych i widowiskowych sprawności.

Uśmiech na twarzy wielu osób wzbudził turniej drużyn sołtysów oraz osób z publiczności. Zmagali się oni w rzutach wieńcami, przerzucaniu snopów siana, biegu ze snopami, ciągnięciu traktora i jedzeniu cebuli. Warto było zdobyć się na odwagę udziału w zabawie, bowiem jej uczestnicy otrzymali nagrody, w tym bony na zakupy w sklepie sportowym ufundowane przez ŚOKSiR.

Bliżej wieczoru na scenie pojawił się pierwszy support – Jesika z zespołem tanecznym. Potem – już w zmierzchu i innej stylistyce – wystąpił zespół „Jubilat” ze Świdnicy, jak zwykle dostarczając wielu wrażeń strojami i choreografią. Akcenty w tym bloku artystycznym tworzyła zaś formacja mażoretek.

Fire show wykonany przez grupę Airo wprowadził wszystkich w najbardziej efektowną część dożynek – koncert gwiazdy – zespołu InoRos.

Zespół ten wykreował hit na mundial podczas 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, jest finalistą 2 edycji Must Be The Music Tylko Muzyka i twórcą hitu na Euro “Czyste Szaleństwo”.

Góralskie klimaty zbudowane na rockowych rytmach i brzmieniach wypełniły scenę energią i mocą.
Ekspresyjny wielogłosowy wokal, bogate instrumentarium klasyczne wespół z podbudową standardowego rockowego składu, dobre aranże i charyzma frontmana dały wszystkim uczestnikom koncertu wiele muzycznej radości. 
Po autografach i wspólnych zdjęciach z zespołem klimat muzyczny zmienił się po raz ostatni.

Ok. 22.30 swoich fanów pod sceną znalazły rytmy dyskotekowe i przez 1,5 godziny pobrzmiewały one do końca wydarzenia.

Pełna galeria zdjęć dostępna jest na facebooku pod adresem:

https://www.facebook.com/pg/SOKSiR/photos/?tab=album&album_id=2361016090592082&__xts__%5B0%5D=68.ARBPfKfYbeuy4etc0n4JrRcUcYSVL9SLyTLwW9BCXr1B4jdY0O7YV_8kR0LyyJ_8sRqMSnXlu0tjiazCjdg9h2TQfjRLHC2ryK8ZG9-RZTqNDnhWyHMYf5BLcw-3yN7weGx1cWA&__tn__=-UC-R

źródło: ŚOKSiR

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *