Drużyna ,,ŚOKSiR Sobótka” zajęła IX -XIII miejsce w rozegranym w Warszawie Ogólnopolskim Finale III Turnieju ORLIKA o Puchar Premiera RP

Po wygraniu eliminacji powiatowych nasza drużyna zajęła drugie miejsce w eliminacjach międzypowiatowych awansując do finału wojewódzkiego. Finał wojewódzki odbył się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu w dniu 04.10.2012r. Drużyna ŚOKSiR Sobótka trenowana przez Cezarego Rogalskiego i Stanisława Petrykowa, po zaciętej walce,została zwycięzcą Finału Wojewódzkiego pokonując 7 drużyn z : Bolesławca, Zgorzelca,Świebodzic, Wałbrzycha, Milicza, Brzegu Dolnego, Wąsosza. Nagrodą za zwycięstwo był awans do finału ogólnopolskiego który został rozegrany w Warszawie w dniach 10-13.10.2012r.

 

W Warszawie drużyna z Sobótki walczyła bardzo dzielnie, grając w najsilniejszej grupie nie przegrała żadnego meczu, wygrywając 3:0 z Międzyrzeczem ( woj. Lubuskie), remisując 2:2 z Łęczną ( woj. Lubelskie ), 2:2 z Zduńska Wolą ( woj. Łódzkie), remisując też 1: 1 z Siedlcami ( woj. Mazowieckie ). Zabrakło nam trochę szczęścia prowadząc 2:1 ze Zduńską Wolą na kilka sekund przed końcem meczu straciliśmy bramkę remisując ten mecz a tylko wygrana dawała nam awans do finałowej czwórki.

 

Nasi piłkarze w nagrodę otrzymali stroje sportowe, dresy i piłki, oraz obejrzeli na Stadionie Narodowym w Warszawie mecz reprezentacji Polski i Republiki Południowej Afryki.

 

Finałowy mecz który odbył w hali,, Torwar-u” pomiędzy Katowicami a Zduńską Wolą zakończył się wynikiem 2:0.

 

W tej ogólnopolskiej imprezie udział wzięło ponad 1500 zespołów piłkarskich orlików. Nasza drużyna finałowy mecz oglądała razem z premierem Donaldem Tuskiem który na początku meczu przyszedł i usiadł razem z drużyna ŚOKSiR Sobótka.

 

Wielkie słowa uznania należą się dla animatorów sportowych tj. Cezarego Rogalskiego i Stanisława Petrykowa którzy trenują,,orlików'' już od 2010r kiedy zostały wybudowane w Sobótce boiska wielofunkcyjne,, ORLIK”.

 

Skład drużyny : Lalka Bartosz, Moczurad Adam, Czykieta Michał, Kozłowski Grzegorz, Kurzeja Bartłomiej, Rogalski Jakub, Rojewski Jakub, Marzec Marceli

 

 

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

źródło: Urząd Miasta I Gminy Sobótka

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *