„Dziecięcy przewodnik filmowy po edukacji globalnej” – 10.09.2013 w Bibliotece rusza nowy projekt.

Poznaj świat ze Ślężańskim Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji!

 

w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Sobótce rusza nowy projekt edukacyjno – filmowy.

 

 

edukacja-globalna_zdjęcie_m

 

Czy słyszałeś, że trzepot skrzydeł motyla w Brazylii może wywołać tornado w Teksasie?

 

Efekt motyla to obrazowa historia tego, jak mała zmiana w jednej części świata może wpłynąć na sytuację po drugiej stronie kuli ziemskiej. O tym, jaki my mamy wpływ na świat oraz o tym, jak zjawiska globalne wpływają na nas opowiedzą już wkrótce najmłodsi w filmowym przewodniku!

 

Projekt "Dziecięcy przewodnik filmowy po edukacji globalnej" polega na organizacji cyklu warsztatów z zakresu edukacji globalnej oraz na stworzeniu filmu ukazującego współzależności globalne. Zajęcia podzielone są na trzy cykle tematyczne: kultura i społeczeństwo, środowisko naturalne oraz odpowiedzialna konsumpcja, w ramach których dzieci będą uczestniczyć m.in. w pokazie biologiczno-chemicznym prowadzonym przez lokalną grupę naukową, Pana Wojciecha Galackiego i Tomasza Ostrowskiego.

 

Uczestnicy wezmą również udział w warsztatach filmowych i opowiedzą o otaczającym nas, zglobalizowanym świecie swoimi oczami za pomocą ciekawej filmowej formuły oraz pokażą rówieśnikom i dorosłym drogę w kierunku prowadzenia zrównoważonego stylu życia.

 

W warsztatach będą uczestniczyć dzieci i młodzież w wieku 7 – 14 lat z trzech miast Dolnego Śląska – Sobótki, Brzegu Dolnego i Strzelina. Premiera stworzonego w ramach spotkań filmu odbędzie się w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej (16.11.2013 – 24.11.2013).

 

W zajęciach w Sobótce będzie uczestniczyć grupa dzieci zrekrutowanych ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Gimnazjum Gminnego. /Ramy projektu zakładają uczestnictwo ograniczonej liczby osób/

 

Zajęcia będą odbywać się w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Sobótce w dniach 10.09-20.09 /wtorki, czwartki i piątki/ od 14.00 do 18.00

 

 

 

Projekt „Dziecięcy przewodnik filmowy po edukacji globalnej” organizowany jest przez Stowarzyszenie Aktywnych Społecznie „Trampolina” (www.trampolina.wroclaw.pl) w partnerstwie z Miejsko – Gminną Biblioteką Publiczną w Sobótce będącą jednostką Ślężańskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji (www.soksir.sobotka.pl).

 

 loga-MiGBPwS-kopiaasdfg-02_trampolinaLOGO_v2_mlogo śoksir

 

 

Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2013 r.

 

logo-MSZ_m

źródło: Urząd Miasta I Gminy Sobótka

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *