HBA Akademia Kolarska Bartosza Huzarskiego

Czym jest Akademia Kolarska Bartka Huzarskiego? To unikalny w skali całego kraju projekt aktywizacji sportowej skierowany dla dzieci z Gminy Sobótka. Dobrze przemyślana koncepcja realizowana jest przez doświadczonych działaczy i pasjonatów kolarstwa, a firmowana nazwiskiem naszego kolarza Bartosza Huzarskiego.
Już dziś efektem projektu jest rosnąca grupa młodych kolarzy odbywających regularne treningi ogólnorozwojowe, siłowe oraz oczywiście kolarskie.

Dzięki pozyskanym sponsorom do dyspozycji kolarze mają profesjonalne rowery marki Kross, profesjonalne stroje oraz wyposażenie kolarskie.

Akademia Kolarska Bartka Huzarskiego to projekt nierozerwalnie działający przy klubie kolarskim KS Ślęża MAT Sobótka jako jego część. Projekt akademii skierowany jest do dzieci w wieku 10-12 lat.

Trenerzy Akademii prowadzą nabór w szkołach podstawowych na terenie Miasta i Gminy Sobótka podczas zajęć na lekcjach lub na zajęciach pozalekcyjnych, wszystko przy ścisłej współpracy z daną szkołą. Realizują konspekt zajęć którego wykonanie zajmuje zazwyczaj 6 tygodni. Po tym okresie przeprowadzany jest w szkole egzamin na kartę rowerową.

W czasie tych 6 tygodni mamy czas aby jak najlepiej przedstawić dzieciom biorącym udział w zajęciach, czym jest i jak wygląda kolarstwo. Dzieci mają możliwość poznać i spróbować jak działa i jak się jeździ na rowerze szosowym. Jednym słowem jest to nasza szansa aby przekonać dzieci do kolarstwa i namówić je do uprawiania tego sportu na zajęciach pozalekcyjnych prowadzonych przez klub.

Nie mniej jednak każdy kto ma kartę rowerową i mieści się w określonym przez nas przedziale wiekowym może z powodzeniem przystąpić do Akademii gdyż projekt ten jest otwarty dla każdego. Każdy może spróbować swoich sił w kolarstwie.

Po przejściu programu pilotażowego, w szkole jest to właśnie ten okres 6 tygodni kiedy przychodzimy na zajęcia, natomiast dla dzieci które nie przeszły okresu próbnego czas na adaptację jest ustalany indywidualnie. Nie mniej jednak po pierwszym etapie przynależności do Akademii każdy dostaje od nas pełne wyposażenie, oprócz koszulek sportowych na w-f dzieci dostają w pełni profesjonalne stroje kolarskie, zarówno letnie jak i zimowe, kaski, buty kolarskie oraz co najważniejsze rowery. Zgodnie z 65-cio letnią tradycją Klubu Kolarskiego w Sobótce treningi w każdej kategorii wiekowej są nieodpłatne. Nasi podopieczni nie ponoszą żadnych opłat za przynależność czy to Akademii czy tez po przejściu do starszych kategorii wiekowych.

Akademia działa od Maja 2015r. W tym czasie przeprowadziliśmy 3 programy pilotażowe w szkołach w Świątnikach i Rogowie Sobóckim. Po tych działaniach mamy 15 dzieci, które regularnie przychodzą na treningi. Liczymy że do rozpoczęcia sezonu kolarskiego nasza Akademia pozyska kolejną grupę uzdolnionej młodzieży i łącznie z tymi którzy już są pod naszymi skrzydłami będziemy mieli około 20 najmłodszych adeptów kolarskich – mówi Bartosz Huzarski współzałożyciel Akademii.

 

Naszym zdaniem jest to najlepszy w ostatnich latach, projekt sportowy dla dzieci w Gminie Sobótka. Profesjonalne podejście zarządu oraz jego aktywne pozyskiwanie sponsorów sprawiło iż uczestnictwo w Akademii jest całkowicie nieodpłatne. Cieszymy się z pierwszych sukcesów i życzymy wytrwałości oraz powodzenia w realizacji projektu!

Więcej informacji o Akademii Kolarskiej Bartosza Huzarskiego znaleźć można na stronie internetowej www.hba.huzarski.pl

 

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *