II runda wyścigów samochodowych Gravel Masters 2016

W Sobótce weekend pełen wrażeń. Rusza II runda wyścigów samochodowych Gravel Masters 2016

Już w najbliższą niedzielę 19 czerwca drogi Sobótki zamienią się w tor wyścigowy – rusza II runda rajdów samochodowych Gravel Masters 2016. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a obecnych kibiców czekają ogromne sportowe emocje.

Gravel Masters 2016 to cykl popularnych imprez samochodowych rozgrywanych na terenie Sobótki. Pierwsze wydarzenie odbyło się w lutym br., a już w najbliższą niedzielę będzie miała miejsce kolejna runda wyścigów samochodowych.

„To już II runda Gravel Masters 2016 w której bierzemy udział. Poprzedni rajd zakończyliśmy sukcesem, zdobywając II miejsce. Nasz plan, podobnie jak w I rundzie, jest prosty: dojechać ogniem do mety” – mówi Grzegorz Kunka, kierowca BC Rally Team, drużyny należącej do zespołu kierowców rajdowych STAG Rally Team.

Zawodnicy II rundy Gravel Masters 2016 wystartują o godzinie 10.15 z kopalni surowców przy ul. Torowej 1 w Sobótce. Dwuosobowe drużyny w składzie pilot – kierowca zmierzą się z rywalami w trzech rajdach samochodowych: w formule Konkursowej Jazdy Samochodem (KJS) składającej się z 6 odcinków specjalnych o łącznej długości 12 km, Super KJS – z 10 odcinków o długości 24 km oraz Rajdzie Okręgowym liczącym 7 odcinków specjalnych o długości 30 km. Wszystkie rajdy odbędą się na trasie o powierzchni szutrowej.

Dla kibiców oraz pasjonatów sportów motoryzacyjnych, którzy przybędą na wydarzenie, zostanie utworzona bezpieczna strefa kibica, z której będzie można obserwować emocjonujące zmagania zespołów rajdowych z czasem i konkurencją. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a kibiców – zarówno tych dużych, jak i małych, czekają ogromne sportowe emocje i niezapomniane wrażenia.

Kolejna, ostatnia już runda Gravel Masters, odbędzie się w listopadzie. Podczas tego wydarzenia zostaną wyłonieni zwycięzcy tegorocznego cyklu rajdów, którzy otrzymają tytuł Gravel Masters 2016.

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *