II tura wyborów już w tę niedzielę

druga-tura-wyborow-sobotkaJuż w niedzielę 30 listopada odbędzie się druga tura wyborów na burmistrza miasta Sobótki. Jak wiadomo o stanowisko rywalizują obecny burmistrz Stanisław Dobrowolski który w pierwszej turze wyborów zdobył 42,56% głosów oraz poprzedni burmistrz Sobótki Zenon Gali który uzyskał wynik 21,77% głosów.

Starcie zapowiada się bardzo ciekawie. Cztery lata temu Sobótka udzieliła kredytu zaufania obecnemu burmistrzowi, jednak po pierwszej kadencji widać wyraźnie, że wielu wyborców zmieniło zdanie, kierując się w stronę jego poprzednika. Czy to ironia losu, ucieczka do lepszego, czy też może skutek złego działania obecnego burmistrza?

Czekamy na wyniki, które poznamy najprawdopodobniej w poniedziałek rano, a wszystkich mieszkańców namawiamy do oddania głosów na swojego kandydata.

Dla zainteresowanych przypominam jak głosujemy:
Otrzymamy jedną kartę, z nazwiskami obu kandydatów.
Na otrzymanej karcie stawiamy jeden znak X po lewej stronie przy nazwisku kandydata na którego głosujemy.
Wypełnioną kartę wrzucamy do urny.
Do lokalu wyborczego zabieramy ze sobą dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem i naszym adresem: paszport, legitymację ze zdjęciem)

Lokale wyborcze czynne będą od godziny 7:00 do godziny 21:00.

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

komentarz do wpisu “II tura wyborów już w tę niedzielę

 1. Obecny pisze:

  „…Jestem idealistą i ciągle nie wątpię że dobre wartości i ich owoce same się obronią. Również nasz niedzielny wybór będzie egzaminem na naszą pamięć której mam nadzieję nie da się zaasfaltować i wybrukować.“
  Jest to również wybór pomiędzy idealizmem a kompromisem.
  Festiwal Słowian, impreza bez kontynuacji, wpompowane pieniądze w „igrzyska“ i zdewastowany stok narciarski (kamienie do tej pory są tam zagrożeniem).
  Tak, całe centrum miasta strefą płatnego parkowania, rozbudzone apetyty na stadion treningowy przed EURO 2012 a potem próby dojścia swoich prawd w sądzie, wynikiem czego był brak chęci władz powiatowych w terminowej naprawie ulicy Świdnickiej pomiędzy pomiędzy Sobótką a Sobótką Górką. Kto tamtędy jeździł, złorzeczył na władze: dłużej tak być nie może!!!
  A co w oficjalnym biuletynie gminy: w każdym artykule sukces którego autorem był (tu cytat) „Pan burmistrz Zenon Gali“.
  „No i się doczekał!!!“…
  A tak naprawdę to myśmy się doczekali…
  „Nasz człowiek“, filantrop, bogaty, wierzący, kierujący się wyższymi wartościami: „będzie uczciwy, bo po co mu więcej“.
  I nagle zdziwienie!!! Z bliska wygląda to gorzej: brak działania na rzecz społeczności, arogancja.
  Już pierwsze dożynki ze strefą dla VIP, jak u Orwella: „wszystkie zwierzęta są sobie równe, ale niektóre są równiejsze od innych“. W życiu prywatnym wyższe wartości: nie koniecznie. Nepotyzm szkodzący gminie. Paraliż szkoły SP nr 1, choć było wiadomo że dobór personalny nie wróży nic dobrego.
  Można się było spodziewać jak będzie wyglądał rok wyborczy; REMONT RYNKU!!!
  …robiony pobieżnie, jak za Gierka – ASFALT,asfalt jako narzędzie przedwyborcze. A pod spodem piękna kostka granitowa. Może jeszcze wróci… oczywiście kostka nie Gierek.
  Krawężniki ostre jak brzytwy, niszczą opony w najsłabszym miejscu: to już jest niebezpieczne!
  A co dostała w roku przedwyborczym społeczność we wioskach: czyli połowa Gminy Sobótka. Ci co mieszkali na trasie do „domu“– ASFALT, jako narzędzie przedwyborcze. Niewiele patrząc na sąsiednie gminy.

  Panie Zenonie, mimo wszystko życzę Panu powodzenia. Proszę pamiętać że jeśli Pan wygra, to tylko dlatego że wyborcy wierzą że te cztery lata przerwy nie były dla pana czasem straconym. Proszę także pamiętać że sukces działań Urzędu MiG to sukces ludzi których pan zatrudnia, a więc i Pana sukces o czym nie trzeba ciągle głosić. To za co Pana cenię to respektowanie swobód przy personalnym doborze ludzi w instytucjach urzędu miasta.
  Ma Pan szanse uporządkować i odbudować stok „Janosik“, na którym mam nadzieję „jak za dawnych lat“ kiedyś się jeszcze spotkamy. Część tego planu zależy od aury, ale od Pana zależy reszta.

  P.S.„…Jestem idealistą i ciągle nie wątpię że dobre wartości i ich owoce same się obronią. Również nasz niedzielny wybór będzie egzaminem na naszą pamięć której mam nadzieję nie da się zaasfaltować i wybrukować.“

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *