Informacja dla mieszkańców Miasta i Gminy Sobótka dot. wymiany tabliczek z numerem porządkowym

Szanowni Państwo!

            Informujemy, że zgodnie z art. 34 ustawy z dnia 4 marca 2010 r o infrastrukturze informacji przestrzennej (Dz. U. z 2010 r. Nr 76, poz. 489 z późn. zm.) dnia 7 czerwca 2013 r. upłynął termin wymiany tabliczek z numerem porządkowym.

            Na tabliczce w miejscowościach posiadających ulice, place, osiedla uiszcza się oprócz numeru porządkowego również nazwę ulicy, placu lub osiedla. W miejscowościach nieposiadających ulic, placów, osiedli oprócz numeru porządkowego umieszcza się nazwę miejscowości.

            Tabliczka z numerem porządkowym powinna być umieszczona w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku. W przypadku gdy budynek położony jest w głębi ogrodzonej nieruchomości, tabliczkę z numerem porządkowym umieszcza się również na ogrodzeniu.

            Obowiązek uiszczenia ww. tabliczki należy do właścicieli nieruchomości zabudowanych lub innych osób, które takimi nieruchomościami władają, a są uwidocznione w ewidencji gruntów i budynków.

Właściwe oznaczenie nieruchomości poprzez duże numery porządkowe z wyraźną nazwę ulicy czy miejscowości oraz odpowiednie oświetlenie ułatwia lokalizację danego budynku, a także ma wpływ na nasze bezpieczeństwo. Brak właściwej tabliczki
z numerem porządkowym może powodować trudności z dotarciem pod wskazany adres między innymi służbom ratunkowym.

 

 

Przykładowa tabliczka z numerem porządkowym

tabliczka

 

źródło: Urząd Miasta I Gminy Sobótka

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *