Jak wybrać idealne mieszkanie dla rodziny?

artykuł sponsorowany

We Wrocławiu powstaje wiele nowych inwestycji mieszkaniowych. Stolica Dolnego Śląska jest bowiem atrakcyjnym miejscem do życia pod względem lokalizacji, infrastruktury oraz walorów estetycznych. Jeśli podpisaliśmy z deweloperem umowę kupna wymarzonego lokum, przed przeprowadzką warto sprawdzić, czy nie ma w nim jakichś ukrytych wad. Służy temu odbiór techniczny, przeprowadzony przez doświadczonych inżynierów budownictwa. 

1. Wybieramy idealne mieszkanie dla rodziny

2. Metraż, lokalizacja i dodatkowe udogodnienia

3. Odbiór techniczny mieszkania

Wybieramy idealne mieszkanie dla rodziny

Zakup mieszkania to jedna z najważniejszych inwestycji w życiu. Dlatego decyzja o jego wyborze nie powinna być pochopna. Wybierając własne cztery kąty należy kierować się zaspokojeniem najważniejszych potrzeb całej rodziny. Jeśli kupujemy mieszkanie na rynku pierwotnym, warto przeprowadzić odbiór techniczny lokalu ze specjalistą. Dzięki temu, unikniemy przykrych niespodzianek po wprowadzeniu się do nowego gniazdka. Aby sprawdzić, czy nasze mieszkanie jest zgodne z umową, którą podpisaliśmy z deweloperem, warto umówić się na odbiór mieszkania Wrocław. Doświadczeni inżynierowie budownictwa sprawdzą, czy nie ma ono ukrytych wad. 

Metraż, lokalizacja i dodatkowe udogodnienia 

Poszukiwanie idealnego mieszkania dla rodziny, nie jest prostą sprawą. Trzeba wziąć pod uwagę lokalizację i liczbę osób w rodzinie. Jeśli są w niej dzieci w różnym wieku, warto zapewnić im osobne pokoje. Starsza siostra z młodszym bratem w jednym pomieszczeniu, to zarzewie konfliktów. Ważny jest także układ mieszkania, ponieważ będziemy musieli zmierzyć się z wyzwaniem, jakim jest aranżacja wnętrz. Idealne mieszkanie powinno składać się z części dziennej, czasem połączonej z aneksem kuchennym lub oddzielnej kuchni. Warto pomyśleć o pokoju, który stanie się naszym miejscem pracy, jeśli zarabiamy na życie w systemie home office. Dobrym rozwiązaniem będzie WC oddzielone od łazienki. Należy wziąć pod uwagę takie udogodnienia jak parking podziemny, oraz to czy osiedle jest monitorowane. Idealne lokum powinno być usytuowane blisko szkoły, przedszkola czy żłobka. Ważną rzeczą jest dobra komunikacja z centrum miasta i dobry dojazd do sklepów, centrów handlowych czy ośrodków kultury i rozrywki.

Odbiór techniczny mieszkania  

Gdy już znajdziemy idealne mieszkanie, należy umówić się ze specjalistą na odbiór techniczny. W tym celu trzeba skontaktować się z firmą, która świadczy takie usługi i przekazać jej dokumentację lokalu. Na jej podstawie, inżynier budownictwa sprawdzi, czy pokoje mają metraż opisany w umowie, jak wykonana jest posadzka i wylewka podłogowa, a także stolarka okienna i drzwiowa. Skontroluje również ściany i tynki, instalację wodno-kanalizacyjną i elektryczną. Po oględzinach, sporządzi protokół odbioru. Jeśli wyjdą na jaw ukryte wady mieszkania, deweloper ma obowiązek usunąć je w ciągu 30 dni. 

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *