Jasełka

 

Jest taki wieczór, raz w roku, kiedy Radni reprezentujący różne środowiska i interesy są jednomyślni i łączą się we wspólnej pracy dla mieszkańców gminy. To wieczór opłatkowy. Bezcenne jest również to, że w przygotowaniach tych biorą udział i dzieci z Przedszkola, i młodzież gimnazjalna wraz z nauczycielami i rodzicami oraz pracownicy OPS – u.  Wszystkim przyświeca jeden nadrzędny cel jakim jest przygotowanie unikalnego w swoim rodzaju przedświątecznego spotkania dla Seniorów.

Zaproszeni goście mogli zobaczyć artystycznie uzdolnioną młodzież i dzieci w pełnym wzruszeń i bożonarodzeniowych emocji widowisku jasełkowym. Z wielkim przejęciem widownia oglądała śpiewogrę wykonaną na poziomie profesjonalnym, czemu dała wyraz oklaskami przerywającymi często występ.

W jednym miejscu i czasie spotkali się ludzie różnych pokoleń i zawodów poddając się niecodziennym, przedświątecznym nastrojom. Przez moment można było poczuć, że wszystkich one jakoś połączyły.

Po przepięknej prezentacji naszych młodych talentów zabrał głos Dyrektor Gimnazjum, Pan Mirosław Jarosz, Andrzej Szawan, Burmistrz Stanisław Dobrowolski, którzy w prostych słowach podziękowali dzieciom, młodzieży, nauczycielom i rodzicom za przygotowanie tego pełnego wzruszeń występu. Złożyli również wszystkim zebranym świąteczne życzenia, po czym radni zaprosili zebranych seniorów na spotkanie opłatkowe.

Kolejny wzruszający moment to dzielenie się opłatkiem, to pomoc Pań Radnych przy stołach, to troska Dyrektora Jarosza o odwiezienie zebranych gości do domu.

Jacek Ostrowski

Zdjęcia autorstwa Pana Krzysztofa Kunerta:

0004 0005 0006 0007

 

Zdjęcia autorstwa Pana Jacka Ostrowskiego:

0003 0001 0002

źródło: Urząd Miasta I Gminy Sobótka

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *