Koncert wirtuozów gitary: Pełech & Horna

Muzyka hiszpańska, latynoamerykańska, filmowa, klasyka i jazz

Wybitni gitarzyści w Sobótce

Krzysztof Pełech & Robert Horna Duo to kombinacja oryginalnych aranżacji w stylu samby, bossa-nowy, tanga oraz improwizowanych smooth-jazzowych klimatów. To bogactwo pięknych melodii, harmonii i rytmu. W programie zespołu znajdują się między innymi znane kompozycje Pata Metheny’ego, Ralpha Townera, Keitha Jarretta, Astora Piazzolli, Stanleya Myersa, Isaaca Albeniza, Francisco Tarregi a także oryginalne aranżacje utworów Celso Machado i Azizy Mustafy Zadeh.

Więcej o duecie:

http://www.pelech.art.pl/index.php/pelech-horna/

Krzysztof Pełech
www.pelech.art.pl

Robert Horna

www.roberthorna.com

8 marca 2015 r,. g. 17.00, Kościół pw. NSPJ w Sobótce Górce

Krzysztof Pełech należy do elity gitarzystów klasycznych na świecie. Zapraszają go do współpracy wybitni kompozytorzy i gitarzyści, nagrywał m.in. dla BBC, ma na koncie 16 płyt. Regularnie uczestniczy w prestiżowych festiwalach muzycznych o międzynarodowym
zasięgu. Brał udział w dwudziestu jeden konkursach, spośród których był laureatem szesnastu. W ankiecie „Gitarowy Top” ogłoszonej przez fachowy magazyn muzyczny „Gitara i Bas” Pełech został trzykrotnie wybrany najlepszym polskim gitarzystą klasycznym.
Rocznie wykonuje ok. 60 koncertów zarówno solowych jak i z towarzyszeniem orkiestr kameralnych i symfonicznych.
Jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym odbywającego się od 1998 roku Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego Gitara+, a także inicjatorem i szefem Letniego Festiwalu Gitary w Krzyżowej. Od 2005 roku prowadzi klasę gitary w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, gdzie uzyskał tytuł doktora sztuki.

Robert Horna Wirtuoz gitary klasycznej, ceniony i uznany solista i kameralista, jest zaliczany do czołówki polskich gitarzystów klasycznych.
Naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku 11 lat jako samouk. Uczył się w PSM II stopnia w koninie pod kierunkiem Andrzeja Majewskiego. Jest absolwentem Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie gitary prof. Piotra Zaleskiego oraz Konserwatorium Muzycznego w Enschede w Holandii. Studiował również jazz u znakomitego polskiego gitarzysty Artura Lesickiego. Doskonalił swoje umiejętności na kursach mistrzowskich prowadzonych przez słynnych pedagogów i wirtuozów gitary takich jak: Ida Polk, Yves Storms, Sergio i Odair Assad, Gerard Reichenbach, David Russel, Michael Troster. Podróże koncertowe wiodły go przez niemal całą Europę oraz Amerykę Południową. Regularnie prowadzi klasy mistrzowskie i zasiada w jury festiwali i konkursów gitarowych o międzynarodowym zasięgu. Robert Horna koncertuje jako solista, kameralista oraz wykonuje koncerty z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych. Jego bogaty repertuar obejmuje utwory muzyki dawnej, dzieła klasyków, kompozycje współczesne a muzyczne zainteresowania sięgają rożnych stylów.

Foto: http://www.pelech.art.pl/index.php/pelech-horna/

RHKP2c1280-1

Źródło: Ślężański Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *