Koncert zespołu TANTUA

Muzyka Zakątków Świata, Muzeum Ślężańskie, Sobótka, ul. Św. Jakuba 18

plakat_A320 czerwca 2015, godzina 18.00

Od 2005 do 2007 roku zespół koncertował jeszcze jako Drum PULS. Był to projekt nawiązujący głównie do brzmień afrykańskich. W 2007 roku muzycy zmienili nazwę swojego projektu na TANTUA. Swoją muzyką próbują nadać sens temu słowu.

W 2010 roku Tantua wydała długo oczekiwaną płytę zatytułowaną „nieBYT” w składzie: Paweł Cychowski, Witold Kowaliszyn, Grzegorz Makarewicz, Artur Korzekwa, Bartłomiej Bednarz i Tomasz Rupnowski.

Aktualnie zespół tworzy 4 muzyków, którzy do gry wykorzystują zarówno oryginalne i rzadko spotykane instrumenty ludowe, np. lirę korbową, rubab, fidel, fujarę pasterską, udu, berimbao, djembe , jak i gitary, flety oraz conga. Całość dopełniają wokalizy.

Ich styl trudno określić jednym zdaniem. Inspiracje czerpią z różnych często skrajnie odmiennych gatunków muzycznych. Na pewno odnaleźć w nim można elementy muzyki etnicznej, folkowej czy world music.

 

O tym, jak różnorodną muzykę tworzą, świadczy fakt, że byli laureatami zarówno festiwali bębniarskich (Festiwal Frog w Gdyni), jak i przeglądów poetyckich w Oleśnie czy Szklarskiej Porębie. W 2008 roku wystąpili w 44 Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie.

 

Magda Pasik – wokal

Marta Pieńkowska – skrzypce

Paweł Cychowski – gitara akustyczna, gitara elektryczna

Witek Kowaliszyn – flety, rubab, çifteli, ruan, kamanche, lira korbowa, djembe, berimbau, fujara pasterska

Artur Korzekwa – conga, darbuka, cajon, djembe, udu

Damian Korzekwa – gitara basowa

Koncert ten będzie dla zespołu oficjalnym powitaniem dziewczyn w składzie, a dla słuchaczy odkrywaniem nowych brzmień TANTUY

Źródło: Ślężański Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *