Ks. kard. Joachim Meissner, orędownik na rzecz Pojednania Polsko-Niemieckiego na Ślęży

 

13 sierpnia 2015 odwiedził naszą wspólnotę parafialną i kościół na Ślęzy Ks. kard. Joachim Meissner z Kolonii, orędownik na rzecz Pojednania Polsko-Niemieckiego, wraz z Ks. Abp. Józefem Kupnym – Metropolitą Wrocławskim, zaproszonymi gośćmi oraz redaktorami.

Ks. kard. Joachim Meissner urodził się we Wrocławiu – Leśnicy. Spotkanie na górze Ślęży było dla Kardynała wielkim przeżyciem. Ostatni raz w kościele na Ślęzy był 75 lat temu. Na miejscu z ust Miłośników Ziemi Ślężańskiej z Wrocławia usłyszał następujące słowa:

"Eminencjo, jesteś człowiekiem tworzącym historię, wprowadzasz pokój i pojednanie. Twoja posługa ma wymiar ponadczasowy, wybiegający daleko w przyszłość. Nie jest łatwo budować mosty pojednania nad przepaściami nienawiści, krzywd i złej woli. Twoje zawołanie pasterskie: Spes nostra firma est pro nobis / nadzieja nasza co dzisiaj z nami jest / niech daje Ci niezwykłą moc. Niech Ci Bóg błogosławi i Matka Boża otacza nieustanną opieką."

Następnie ks. kardynał na pamiątkę tej wizyty otrzymał haftowaną stułę kapłańską.

 

kardynal-na-slezy

 

Galeria zdjęć z tego historycznego wydarzenia dostępna jest na stronie http://www.sleza.info/odbudowa/aktualnosci/172-ks-kard-joachim-meissner-oredownik-na-rzecz-pojednania-polsko-niemieckiego-na-slezy

źródło: Urząd Miasta I Gminy Sobótka

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *