Narada rodzinna: porady dla rodzin i czaty z rządowymi ekspertami

Narada rodzinna: porady dla rodzin i czaty z rządowymi ekspertami

Źródło: www.men.gov.pl Opublikowano: 02 kwietnia 2014

Jak mama i tata mogą korzystać z urlopu rodzicielskiego? Jak zatrudnić nianię do opieki nad maluchem? Na te i inne pytania odpowie Państwu Kancelaria Premiera na Facebooku. Już 3 kwietnia rusza cykl porad i czatów „Narada Rodzinna”.

Dla kogo „Narada rodzinna”?
„Narada rodzinna” jest dla tych, którzy szukają informacji w ważnych dla rodziny sprawach. Cykl będzie koncentrował się wokół rodziny, a wśród różnorodnych porad każdy znajdzie coś dla siebie.

„Narada rodzinna” będzie się składać z 2 części:

  • porad, publikowanych co tydzień,
  • czatów z rządowymi ekspertami, przeprowadzanych co miesiąc.

Każdy miesiąc to inna tematyka porad. Podsumowaniem tematów z całego miesiąca będzie czat. Kancelaria Premiera chce, aby internauci nie tylko otrzymali garść praktycznych informacji o polityce prorodzinnej, ale mogli też zadać pytania ekspertowi i otrzymać od razu odpowiedź.

W każdy czwartek nowa porada
W każdy czwartek odwiedzajcie stronę na Facebooku. To tam będą publikowane praktyczne porady dla rodzin. Porady będą dotyczyć między innymi urlopów rodzicielskich, opieki nad dzieckiem i różnych ułatwień dla rodzin. W kwietniu rozmowy będą dotyczyły urlopów dla rodziców.

Czat z ekspertem na koniec miesiąca
Masz więcej pytań? A może chcesz dopytać o szczegóły? Możesz to zrobić podczas czatu. Rządowi eksperci chętnie odpowiedzą na Twoje pytanie i doradzą, jak stosować przepisy w praktyce.
Wszystkich zainteresowanych zorganizowaniem czatu z rządowym ekspertem na swoim profilu na Facebooku zapraszamy do kontaktu pod adresem naradarodzinna@kprm.gov.pl Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Jak było w 2013 roku?
W ubiegłym roku podczas „Narady rodzinnej” rządowi eksperci udzielili 258 odpowiedzi. W 3 tygodnie przeprowadziliśmy 8 czatów. Największe emocje wzbudził czat o urlopie rodzicielskim – eksperci odpowiedzieli wtedy na 125 pytań. W tym roku zmieniono nieco formułę cyklu i poszerzono ją o cotygodniowe porady.

Więcej o rządowym wsparciu dla rodziny na www.rodzina.gov.pl

Źródło: http://www.sp1sobotka.pl/?q=2014_narada_rodzinna

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *