O wampirach i grach komputerowych – czyli Tricksterzy w Sobótce

Podobno o wampirach powiedziano już wiele, o grach komputerowych również. Ale czy wiedzieliście, że wampirzą naturę mogą mieć zwierzęta domowe, auta, a nawet owoce? Czy doszły Was już słuchy, że gry komputerowe pewnego polskiego producenta szturmem podbijają światowy rynek?

Drugiego dnia Fantasy-stycznego Tygodnia postawiliśmy na naukowy klimat, o który zadbali nasi prelegenci – członkowie wrocławskiego Stowarzyszenia Badaczy Popkultury i Edukacji Popkulturowej „Trickster”. Michał Wolski przybliżył uczestnikom spotkania sylwetki Najdziwniejszych wampirów w kulturze, omawiając wyjątkowo osobliwe wizerunki z wybranych filmów i książek. Adam Flamma natomiast, w prezentacji Groza nad Wisłą – czym polscy twórcy gier straszą graczy?, podzielił się z nami spostrzeżeniami na temat źródeł lęku w znanych grach komputerowych od rodzimych autorów. Nasi goście w czasie wystąpień wyświetlili bogaty wybór materiałów graficznych i audiowizualnych.

„Tricksterzy” są grupą pasjonatów – studentów i doktorantów – zajmujących się badaniem kultury popularnej. Wynikami swojej działalności badawczej dzielą się m.in. podczas licznych konferencji i na łamach publikacji naukowych oraz popularnonaukowych. Każdemu fanowi fantastyki, horrorów, folkloru, gier komputerowych, komiksu i kina polecamy mieć na uwadze dokonania „Tricksterów” i spróbować ugryźć ulubiony temat od tej bardziej analitycznej strony, bo efekty bywają zaskakujące.

Przyjemność współpracowania z przedstawicielami Stowarzyszenia mieliśmy po raz drugi. W zeszłym roku zaprosiliśmy ich do udziału w Fantasy-stycznym Weekendzie, będącym pierwszą edycją imprezy kulturalnej o tej tematyce w Sobótce. Na pewno odwiedzą Sobótkę jeszcze nie raz.

Zapisz

Zapisz

Źródło: Ślężański Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *