Od Przedszkola Do Seniora w Sobótce!

Już niebawem 14 maja 2014 na stadionie Ślężański Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Sobótce przy ul. Św. Anny odbędzie się impreza adresowana do dzieci ze szkół i przedszkoli z terenów gminy Sobótka oraz ich rodzin, stąd nazwa wydarzenia „ Od Przedszkola Do Seniora”. Tego dnia na stadionie w Sobótce pojawi się grupa licząca około 440 dzieciaczków i ich ciocie, wujkowie, dziadkowie i rodzice. Będzie to impreza sportowo-rekreacyjna trwająca w części oficjalnej od 10:00 do 12:00. Będzie wiele atrakcji i konkurencji zarówno dla dzieciaków, rodziców jak i innych członków rodziny.

partnerstwo-sobótka-e1399546710192-300x275

Organizatorem i pomysłodawcą imprezy jest Partnerstwo Lokalne „SOBOTCZAŃSKA WSPÓLNOTA”, skupiająca w swoich szeregach kilka organizacji pozarządowych (ŚLOT – Sobótka, Stowarzyszenie „Ślężański Krąg – Nasławice; Stowarzyszenie „Aktywni” z Rękowa; Caritas Nasławice; Szkoła Podstawowa w Świątnikach, Stowarzyszenie „Niedźwiadek Ślężański”, prężnie działało też Stowarzyszenie „Przyjaciół Rogowa”) oraz jednostkę organizacyjną gminy tj. Ośrodek Pomocy Społecznej, który jest liderem tego partnerstwa.

 

To nie pierwsza taka akcja Partnerstwa. W pierwszym półroczu 2013 roku Partnerstwo Lokalne „ Sobótczańska Wspólnota” zorganizowało dwie duże imprezy, tj.„ Bal Karnawałowy” dla dzieci ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Sobótka, na którym bawiły się klasy 0-3. Bal odbył się w styczniu 2013 r oraz kolejny bal ” Majówka dla Przedszkolaka ” w maju 2013 dla wszystkich Przedszkolaków z gminy Sobótka.

Partnerstwo zajmuję się organizowaniem i pobudzaniem aktywności lokalnej, więc mamy nadzieję, że tych imprez będzie coraz więcej i każda z nich będzie tak udana jak poprzednie. Spotkania Partnerstwa odbywają się systematycznie i uczestniczą w nich partnerzy różnych instytucji i organizacji pozarządowych co tym bardziej pozwala mieć nadzieję na rozwój działań podejmowanych przez „Sobótczańską Wspólnotę”.

Do działań Partnerstwa częstą przyłączają się wspierając je różne jednostki i firmy działające na terenie gminy. To właśnie im Partnerstwo chciałoby podziękować za serce, chęci, zrozumienie i dobroczynność.

Tym razem podziękowania wędrują do:

 1. Janusz KOZYRSKI SKSM – Sobótka

 2. DOBROWOLSKI Stanisław

 3. HAJDAMOWICZ Mirosław

 4. KOPYCIŃSKI Zygmunt

 5. ŚLEDŹ Zbigniew

 6. NOWAK Danuta

 7. KURIATA Barbara

 8. NAZIMEK Witold

 9. LECH Mirosław

 10. KRASOŃ Stanisław
 11. ŻABA Edward
 12. OSTROWSKI Jacek
 13. ANDRZEJEWSKA Leokadia
 14. STANECKA Bernadeta
 15. SIENKOWSKI Mirosław
 16. JANUSZKIEWICZ Janusz ZMH -ZAMECH
 17. MATUSIEWICZ Andrzej
 18. PAŃCZYK Danuta
 19. KOZŁOWSKI Andrzej – aktor pantonimy
 20. ORDECHA Adriana – portal BezpieczneDziecko.eu
 21. SUSZ Izabela – Fotograf
 22. Drukarnia „ANTEX’ w Sobótce
 23. Cukiernia „ u Łucji”
 24. Cukiernia – Marian Bąkowski
 25. ŚOKSiR w Sobótce
 26. Policja w Sobótce
 27. Akord 2 w Sobótce
 28. Wolontariusze z Gminnego Gimnazjum w Sobótce.

Wierzymy, że radość, szczęście i uśmiech na twarzy dzieciaków będzie najlepszą nagrodą dla wszystkich sponsorów i podziękowaniem za Ich wielkie serce.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na stadion w Sobótce dzieciakom obiecujemy, że wrócą odmienione i pięknie pomalowane :)

Do zobaczenia

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *