Ogólnopolskiego Konkursu na Esej „Młodych Polaków portret zbiorowy”


 

 
Narodowe Centrum Kultury Monolith Films

Szanowni Państwo,
 
Mamy przyjemność ogłosić skład Jury

 

Ogólnopolskiego Konkursu na Esej „Młodych Polaków portret zbiorowy”,


organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury oraz Monolith Films – dystrybutora i producenta filmu

„Kamienie na szaniec”

Przewodniczący Jury:
  • Wojciech Kudyba – profesor nadzwyczajny w Katedrze Literatury Współczesnej Uniwersytetu Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie, wykładowca Studium Literacko-Artystycznego UJ, juror konkursów literackich oraz członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Członkowie Jury:

 

 

  • Janusz Marszalec –  polski historyk, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii o specjalności historia najnowsza Polski, zastępca dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Autor wielu wystaw historycznych oraz projektów edukacyjnych.
  • Krzysztof Kohler – polski poeta, krytyk literacki, eseista. Profesor w Instytucie Filologii Polskiej na UJ oraz na UKSW. W latach 2006-2011 Dyrektor TVP Kultura. Autor scenariuszy do sztuk teatralnych i filmów dokumentalnych.
  • Krzysztof Dudek – Dyrektor Narodowego Centrum Kultury.
 

Zadaniem uczestników konkursu jest napisanie eseju, felietonu lub rozprawki nawiązującego do utworu literackiego A. Kamińskiego bądź/oraz filmu w reżyserii R. Glińskiego

 

„Kamienie na szaniec”.

Nagrodą w konkursie jest publikacja w zbiorze książkowym pt. „Młodych Polaków portret zbiorowy”, który zostanie wydany przez Narodowe Centrum Kultury.

Termin nadsyłania prac, na adres esej@nck.pl,  upływa 30 kwietnia 2014 r.

Szczegóły konkursu dostępne na stronie www.kamienienaszaniec.com/konkurs

Organizatorem Konkursu jest Narodowe Centrum Kultury z siedzibą w Warszawie przy ul. Płockiej 13, Warszawa 01-231, wpisane do Rej. Instytucji Kultury pod nr. RK71/2006, NIP 525 235 83 53 oraz Monolith Films Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy Al. Zjednoczenia 36, Warszawa 01-830, wpisana do rejestru przedsiębiorców KRS: 0000079642, NIP 118 12 42 249.

 

 

 

źródło: Urząd Miasta I Gminy Sobótka

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *