Otwarcie sezonu kolarskiego XXVIII Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Ślężański Mnich”

 

12 kwietnia 2015 roku w Sobótce odbędzie się XXVIII Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Ślężański Mnich”, który tradycyjnie już otworzy sezon kolarski w Polsce.

Jak podają organizatorzy  od tego roku impreza będzie organizowana przy współpracy z firmą Lang Team – organizatorem Tour de Pologne, co świadczy o wspaniałym wyróżnieniu organizatorów oraz nastawieniu na pełny profesjonalizm w działaniu.

 

Tradycyjnie start i meta w okolicy hotelu Sobotel. Zawodnicy pokonywać będą wielokrotnie siedemnastokilometrową rundę : Sobótka – Strzegomiany -Będkowice – Sulistrowice – Przemiłów – Księgienice – Świątniki – Przezdrowice – Sobótka. Zaczniemy już o godz. 9.00 wyścigiem amatorów z cyklu Tauron Lang Team Race. Następnie wyścigi młodzieży a godz. 14.00 wyścig główny elity mężczyzn z udziałem wszystkich Polskich grup zawodowy. To połączenie wyścigów amatorów, młodzieży i zawodowców ma na celu stworzenie wielkiego kolarskiego święta na „Rozpoczęcie Sezonu”.

Nie zabraknie również znanych gwiazd Polskiego kolarstwa. W dniu wyścigu odbędzie się kolejna uroczystość odsłonięcia tablic w Alei Sław Kolarstwa. Tym razem zaprezentujemy Państwu sławy polskiego kolarstwa torowego. Zaproszenia do Alei przyjęli olimpijczycy i medaliści mistrzostw świata: Benedykt Kocot, Janusz Kotliński, Ryszard Konkolewski, Zbigniew Płatek, Andrzej Sikorski. Odsłonięta zostanie również tablica pierwszych polskich olimpijczyków, drużyny torowców medalistów z Paryża w 1924 roku. Kolejnym wychowankiem klubu z Sobótki który będzie miał swoje miejsce w Alei Sław Kolarstwa będzie również torowiec Roman Bronowicki.

Dla kibiców imprezy towarzyszące m.in.: wystawy sprzętu i akcesoriów kolarskich, stoiska sponsorów, obficie zaopatrzony bufet i oczywiście bogaty program artystyczny.

. Najważniejsze jak zwykle jest to jaki klimat wszyscy wspólnie tworzymy, obok walorów sportowych jest to najcenniejsza i nie powtarzalna wartość tych zawodów. To budujące kiedy widzi się młodych adeptów kolarstwa dla których nie jednokrotnie zawody w Sobótce są pierwszym wyścigiem w życiu obok wielkich sław, mistrzów i gości honorowych.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY 12 kwietnia do Sobótki.

Bieżące informacje o przygotowaniach, zapisach i sam przebieg imprezy można śledzić na stroniewww.kolarskiemp.sobotka.pl i na www.facebook.com/slezanskimnich.

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *