Otwarte spotkanie o prawie z organizacją Watchdog

Prezentacja systemów wspomagających stosowanie prawa. Otwarte spotkanie dla mieszkańców.

Dzięki złożonemu zgłoszeniu przez Bibliotekę|ŚOKSiR jesteśmy jedną z 30 lokalizacji w Polsce, w których organizacja Sieć Obywatelska Watchdog Polska – podmiot wspierający obywateli – pokaże jak korzystać z prawa, jak samodzielnie szukać informacji i gdzie zwracać się o wsparcie.

8 czerwca 2016, g. 18:00, ul. Chopina 25, Biblioteka Publiczna|ŚOKSiR
Spotkanie poprowadzi Alina Czyżewska, aktywistka, która zaprezentuje również internetowe narzędzia i strony, pomocne w obywatelskich dociekaniach prawnych.
Przedstawiony zostanie m.in. System Analizy Orzeczeń Sądowych – www.saos.org.pl

na czarnym tle obrazek

Więcej o projekcie:
http://siecobywatelska.pl/zorganizuj-spotkanie-o-prawie-w-swojej-miejscowosci/

Organizator akcji ogólnopolskiej:
http://watchdog.org.pl/

Prawo reguluje każdą dziedzinę naszego życia: relacje rodzinne, kontaktu z urzędami, umowy, pracę, a nawet stosunki sąsiedzkie. W sytuacjach trudnych prawo pokazuje, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Prawo nakłada na nas obowiązki, ale i pozwala obronić się przed nieuczciwymi praktykami. Wiedza o tym, jak się przed tym ustrzec oraz jak dochodzić swoich praw, daje poczucie bezpieczeństwa, pozwala uniknąć problemów finansowych, zadbać o nasze interesy i dobra. Pozwala znaleźć najlepsze dla nas rozwiązanie.

Biblioteka|ŚOKSiR wspiera działania związane z popularyzacją prawa. Razem z OIRP we Wrocławiu dwukrotnie współorganizowaliśmy akcję „Niebieski parasol”.

UWAGA: spotkanie nie ma charakteru porad prawniczych – jest prezentacją możliwości samodzielnego poszukiwania rozwiązań prawnych

Wstęp wolny

 

Plakat_watchdog-page-001

źródło: Urząd Miasta I Gminy Sobótka

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *