OTYLIADA W STRZELINIE – 154,3 km w ciągu 12h

154,3 km to wspólny wynik 20 uczestników pływających w nocy z soboty na niedzielę 1-2 marca 2014.
Mieszkaniec Przemiłowa, Bogusław Ogrodnik, osiągnął najlepszy wynik 25,4 km – GRATULUJEMY.

Ogromny wysiłek i determinacja, ale doskonały humor i rodzinna atmosfera – w takiej aurze odbył się w zeszły weekend Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki Otyliada 2014 w Strzelinie.

otyliada1

foto http://www.aquaparkstrzelin.pl/otyliada-2014-w-strzelinie-podsumowanie-zdjecia-wyniki

Aquapark Granit był jednym z 32 basenów, który uczestniczył w Otyliadzie. Zawodnicy w całej Polsce rozpoczęli pływanie w sobotę o godz: 18:00. W Strzelinie udało się zachować ciągłość pływania przez 12h. Najwytrwalszymi, 12-godzinnymi, uczestnikami byli: Bogusław Ogrodnik, który osiągnął najlepszy wynik 25,4 km oraz Krzysztof Wiatrowski, który przepłynął 21,75 km.

Juliusz Kubisz, Strzelinianin, który skończy we wrześniu 85 lat, przepłynął 10 km. Był on najstarszym uczestnikiem Otyliady wśród zawodników startujących w całej Polsce. Najmłodszymi zawodnikami w Strzelinie byli: Maciej Palacz (7 lat), który przepłynął 1,3 km (startował wraz z tatą) i Kornelia Zielińska (9 lat), która pokonała 3 km. Najliczniejszą rodziną startującą w Strzelinie byli Paweł, Sabina i Krzysztof Malczewscy. Paweł przepłynął 2,6 km, mama Sabina – 0,8 km, zaś waleczny tata Krzysztof aż 17,5 km!

„Otyliada to świetna inicjatywa propagująca pływanie. To również impreza, która przyciągnęła całe rodziny. Cieszymy się bardzo z wyników ociągniętych przez zawodników na naszym basenie. Wynik uzyskany przez pana Bogusława Ogrodnika jest jednym z lepszych wyników w kraju. Pozostali zawodnicy również zaskoczyli mnie osiągniętymi rezultatami. Pan Krzysztof Malczewski przepłynął w granicach rekordu z tamtego roku. Pan Krzysztof Wiatrowski i Pan Bogusław Ogrodnik znacząco go poprawili. Zaskoczyli mnie również tym, że przez całe 12h pływali. Na innych kilku obiektach impreza skończyła się przez północą. Jeszcze raz gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałą atmosferę. Możemy już zadeklarować uczestnictwo Aquaparku Granit w Otyliadzie w 2015 roku i miejmy nadzieję, że w liczniejszym gronie pobijemy nasz wynik.” – wypowiada się Tomasz Charowski, prezes Aquaparku.

 

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ