Pan od Pana Samochodzika w Rogowie Sobóckim

Czyli ekspresyjne słowo na temat życia i książek.

20 listopada w Szkole Podstawowej w Rogowie Sobóckim miało miejsce spotkanie autorskie z pisarzem, Arkadiuszem Niemirskim.

W pomoc przy realizacji spotkania zaangażowana była Biblioteka Publiczna|ŚOKSiR.

DSC03393Na inspirującym, ale co najważniejsze bardzo żywym spotkaniu dzieci mogły zetknąć się z barwną postacią kontynuatora zapoczątkowanej przez Zbigniewa Nienackiego serii „Pan Samochodzik”. W rogowskiej sali szkolnej ukazał się słuchaczom człowiek nietuzinkowy z bogatym dorobkiem literackim i życiorysem – zootechnika, reportera muzycznego, estradowca, kabareciarza, fana kryminału i symfonicznego  rocka oraz pisarza. Pan Niemirski w dynamicznej, otwartej na interakcję rozmowie oraz w pełnej faktów prezentacji przedstawił zgromadzonym krótką historię kryminału, rekomendując w bardzo konkretny sposób książki i autorów tego gatunku.

 

DSC03395Na tym tle przedstawił również swoją postać i życiorys, który pokazał, co można w życiu zrobić, co zmienić, kiedy takich zmian dokonywać, jak ważna jest pasja i podążanie za nią. To było siłą piątkowego spotkania – podkreślane na każdym kroku i udowodnione przykładami spełnienie celów, do których się podąża. Siłą była także ilość serwowanych informacji – ciekawych wiadomości, danych, przykładów podawanych w rzutki i humorystyczny sposób. Rzetelnie przygotowane z muzyką w tle, wieloaspektowe spotkanie to zdecydowanie coś, co dobrze się słucha i ogląda. Tym bardziej, jeśli poruszane tematy, choć podane w zabawnej formie, dotyczą często spraw poważnych.
Na pytanie, co zrobić żeby pisać, odpowiadał – czytać.

Z właściwym sobie zamiłowaniem do zagadek stawiał także i pytania, jak np. to: skoro Harry Potter jest uznanym czarodziejem, potrafiącym przenikać ściany, czemu nie uleczy sobie oczu, żeby nie musieć nosić okularów…?

Żyjący z ciekawości świata oddany fan Procol Harum, wielbiciel tajemnic naprawdę udanie zachęcał do sięgania po literaturę.

Foto: Michał Hajdukiewicz

Źródło: Ślężański Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *