Podsumowanie Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym Sobótka – Zawonia 2014

Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym Sobótka – Zawonia 2014 przeszły już do historii. W ocenie zawodników, trenerów, działaczy kolarskich, mediów i kibiców były to udane zawody. Na pierwszy plan wysuwa się przede wszystkim niezwykle zacięta i wyrównana rywalizacja. W elicie kobiet wyścig dla młodych wilczyc które udowodniły że idzie nowe młode, silne, pokolenie dziewczyn. W opinii wielu znawców wyścig elity mężczyzn już dawno nie był tak zacięty od startu do mety. Koszula wywalczona na tej trasie i w takiej rywalizacji zasługuje na wielki szacunek. Wielkie gratulacje dla Michała Kwiatkowskiego i Bartka Matysiaka za zwycięstwa na czas i ze startu wspólnego. Uznanie dla wszystkich medalistów w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Poprzeczka idzie w górę tak pod względem rywalizacji sportowej jak również w sferze organizacyjnej. Jeśli jedno i drugie stoi na wysokim poziomie to tylko się cieszyć i zacierać ręce na kolejne spotkanie. W naszej ocenie wisienką na torcie rywalizacji o tytuł Mistrza Polski powinna być relację Live w TV z wyścigu elity. I do tego będziemy dążyć.

W imieniu komitetu organizacyjnego pragnę podziękować osobom, instytucją i sponsorom dzięki którym Mistrzostwa mogły się odbyć na odpowiednim poziomie.

Szczególne podziękowania dla burmistrza Stanisława Dobrowolskiego który zaufał braci kolarskiej i mamy nadzieję, że się nie zawiódł.

Podziękowania dla:

– radnych i pracowników urzędu za wsparcie i pomoc

Szczególnie pragnę podziękować ścisłej ekipie organizacyjnej i pozwolę sobie wymienić ich z imienia i nazwiska : Maciej Piwowarski, Wojciech Kacperski, Józef Radecki, Maciej Skonecki, Grzegorz Gieracki, Elżbieta Mikołajczyk, Karolina Bednarek, Teresa Radecka, Krzysztof Radecki, Mateusz Huzarski, Sylwester Kowalczyk, Norbert Opaliński, Łukasz Huzarski, Piotr Pawłowski, Michał Kozak, Tomasz Demski, Błażej Bednarek, Sławek Dochniak, Szymon Martuś, Szymon i Krzysztof Piwowarscy, Dominika Huzarska, Danuta Baran, Patrycja Juszczak, Honorata Jadowska, właśnie dzięki ich pasji i zaangażowaniu imprezy kolarskie stoją na wysokim poziomie.

To zawodowa grupa organizacyjna !!!

Dla organizatorów było to ogromne wyzwanie logistyczne, wymagające wielkiego zaangażowania wielu instytucji i partnerów.  Doświadczenia ostatnich dni pokazały, że gmina Sobótka posiada doskonałe zaplecze lokalne oraz odpowiedni zasób ludzi do organizacji wielkich kolarskich imprez. Dlatego postanowiliśmy pójść o krok dalej, rozważając pomysł zgłoszenia kandydatury gminy Sobótka jako miejsca, w którym mogłyby się odbyć Mistrzostwa Europy w Kolarstwie Szosowym.

W dniu 30 czerwca w siedzibie wrocławskiego starostwa odbyło się pierwsze robocze spotkanie w tej sprawie. W spotkaniu obok starosty Romana Potockiego uczestniczyli przedstawiciele Polskiego Związku Kolarskiego, KS Ślęża Sobótka, Dolnośląskiego Związku Kolarskiego, reprezentanci wojewody dolnośląskiego, marszałka Województwa Dolnośląskiego, prezydenta miasta Wrocławia oraz gminy Sobótka. Wszyscy zgodnie przyznali, że organizacja  Mistrzostw Europy w Kolarstwie Szosowym  jest ogromną szansą dla naszego regionu. Konkretne decyzje co do współpracy w tej sprawie zapadną po przedstawieniu szczegółowych informacji dotyczących organizacji imprezy, do opracowania których został zobowiązany Klub Sportowy Ślęża.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczestnikom począwszy od zawodników do kibiców o stworzenie świetnej atmosfery i godnej rywalizacji o tytuły Mistrza Polski.

Przemysław Bednarek

mpFot. Dariusz Krzywański

 

LOGOTYPY

 


 

źródło: Urząd Miasta I Gminy Sobótka

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *