Pracowity weekend młodych badmintonistów z UKS 2 Sobótka

 


Począwszy od soboty 28 kwietnia 2012 roku w hali widowiskowo-sportowej Gimnazjum Gminnego rozpoczął się wydłużony weekend z badmintonem. Tego dnia o miejsca w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rywalizowali juniorzy młodsi. Do walki stanęła czwórka naszych badmintonistów. Awans Kingi Barny i to w dwu grach: pojedynczej oraz mieszanej z kolegą klubowym Jakubem Sewerynem, nie był może niespodzianką, gdyż Kinga potwierdziła tym samym swój wysoki ranking oraz miejsce w Kadrze Wojewódzkiej Juniorów. Awans Jagody Goldwasser, w grze podwójnej dziewcząt z partnerką z KS Chojnik Jelenia Góra, Oliwą Sochą, był natomiast sporym zaskoczeniem. Dla obu zawodniczek, grających ze sobą od młodzika, jest to pierwszy sukces w tej kategorii wiekowej. Nie udał się awans do OOM, bardzo ambitnemu i pracowitemu Krzysztofowi Piwowarskiemu. Jednak Krzysiek na dobre trenuje badmintona pierwszy sezon, a osiągnięcia jeszcze przyjdą.

Od niedzieli do piątku 4 maja w hali odbywały się konsultacje szkoleniowe Kadry Wojewódzkiej Młodzików i Juniorów. W zajęciach prowadzonych przez naszego trenera Zbigniewa Goldwassera oraz trenera koordynatora Marcina Ociepę wzięła udział cała czołówka dolnośląskich badmintonistów w wieku juniora młodszego i młodzika. W trakcie zgrupowania juniorzy rozegrali szereg gier kontrolnych z zaproszonymi specjalnie przez organizatora sparingpartnerów, tj. czołowych zawodników i amatorów prezentujących różnorodne style gry. Młodziki mieli dwa dni wolnego, gdyż w sobotę 5 maja odbyła się dla nich najważniejsza impreza sezonu, czyli Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików.

W zawodach tych mogli wziąć udział wyłącznie zawodnicy posiadający licencje sportowe. Specjalnie do tych zawodów przygotowywali się najmłodsi zawodnicy. W trakcie turnieju, po wielu zaciętych spotkaniach, okazało się że wszyscy zdobywali punktowane miejsca. Ich suma pozwoliła naszemu klubowi zająć drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Najlepszą zawodniczką turnieju została Karolina Sznurowska, wygrywając singla i debla. Bardzo dobrze zaprezentowała się Weronika Lancman, awansując do czołowej czwórki turnieju w grze pojedynczej. Zgromadzoną w hali miejscową publiczność rozpalił pojedynek deblowy Kariny Cisowskiej i Weroniki Demków z zawodniczkami z Jeleniej Góry. Po trzy-setowym, bardzo wyrównanym pojedynku, górą były nasze dziewczęta. Na najniższym stopniu podium w grze mieszanej stanęli Bartosz Szymajda i Weronika Lancman. Ponadto w turnieju dla klubu punktowali jeszcze: Szymon Demków, Hubert Cymbalista, Weronika Chmielewska, Anna Jóźwiak i najmłodszy Rafał Jóźwiak. Nagrody w turnieju wręczał Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Sobótce Pan Marek Knach.

Zarówno nasi debiutanci jak bardziej doświadczeni zawodnicy UKS 2 Sobótka pokazali w obu turniejach, ze mimo braku wsparcia finansowego ze strony Gminy Sobótka można osiągać dobre i bardzo dobre wyniki sportowe, dbając tym samym o swoje zdrowie oraz promując tą piękną, olimpijską, dyscyplinę sportu. Jednak zgromadzone i pozyskane od sponsorów środki finansowe kończą i w drugim półroczu nie będziemy już mogli startować w krajowych turniejach poza Sobótką. Badminton ma w naszej Gminie wspaniałe tradycje i nie pozwólmy ich utracić !

 

Trener UKS 2 Sobótka

Zbigniew Goldwasser

źródło: Urząd Miasta I Gminy Sobótka

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *