Profesor Karol Modzelewski nowym honorowym obywatelem Sobótki

W takcie dzisiejszej 23 Sesji Rady Miejskiej w Sobótce odbyła się niezwykła uroczystość; tytuł Honorowego Obywatela Sobótki przyznano i wręczono Profesorowi Karolowi Modzelewskiemu.

Po odczytaniu przez Radnego Mirosława Lecha, Przewodniczącego Komisji Spraw Obywatelskich wniosku i życiorysu Pana Profesora,

o głos poprosiła Pani Ewa Jankowiak, Radna Powiatu Wrocławskiego, Sołtys wsi Sulistrowice, która stwierdziła, że wybierając się na Sesję nie wiedziała komu ten tytuł zostanie przyznany.  Choć od 14 lat uczestniczy w Sesjach nigdy nie była tak wzruszona. Przypomniała zebranym jedno z wielu spotkań w hali PAFAWAG-u, na którym wrzało, wiele było kłótni i oskarżeń i wejście Profesora Karola Modzelewskiego na podest, jego podniesienie reki uciszyło tłumy zebranych. Świadczyło to o ogromnym szacunku dla tego człowieka i jego ogromnej charyzmie.

Profesor Karol Modzelewski powiedział, że czuje do Sobótki ogromny sentyment. Sobótkę uważa za swoje miasto, podobnie jak Wrocław. Nasz region to Polska nowych społeczeństw, społeczeństw otwartych. W społeczności, gdzie wszyscy są przyjezdni przyjezdnych wita się z otwartymi ramionami. Takie małe miasteczka jak Sobótka to ambasada Europy. Poznając takie miasteczka w tym regionie nabiera się innej perspektywy do spraw ważnych.

 

źródło: Urząd Miasta I Gminy Sobótka

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *