Remont dróg i chodników na terenie miasta Sobótka

24 marca 2014 r. firma SKANSKA S.A. po przerwie zimowej rozpoczęła prace polegające na dokończeniu remontu dróg na terenie miasta Sobótka. Prowadzone one  będą przede wszystkim na ul. Św. Jakuba i ul. Rynek w Sobótce. W trakcie remontu drogi ułożona zostanie nowa nawierzchnia z masy mineralno-asfaltowej SMA oraz wymienione zostaną stare krawężniki na nowe krawężniki granitowe. Od strony ul. Rynek przełożone i wyregulowane zostaną istniejące krawężniki granitowe. Przy krawężnikach ułożona zostanie rolka ściekowa z kostki granitowej. Ponadto w trakcie prac remontowych wyregulowana zostanie cała armatura uzbrojenia terenu na wszystkich drogach, na których już w roku 2013 ułożono nową nawierzchnię z masy SMA. Planowany termin zakończenia prac to 30 maja 2014 r.

 

Równocześnie w połowie kwietnia rozpoczęły się prace związane z remontem chodników na terenie miasta Sobótka. Wykonawcą tego zadania wyłonionym w drodze przetargu publicznego została również firma SKANSKA S.A. Planowany termin zakończenia zadania to koniec września 2014 r. W trakcie remontu chodników w centrum miasta wykonana zostanie nowa podbudowa oraz nawierzchnia z kostki i płyt granitowych oraz wykonane zostaną nowe zjazdy z kostki granitowej. Wszystkie chodniki wyremontowane zostaną w sposób analogiczny jak chodnik przy kościele Św. Jakuba, który gmina wykonała w 2012 r. I etap remontu chodników w trakcie którego nowa nawierzchnia ułożona zostanie na chodnikach przy ul. Świdnickiej, ul. A. Mickiewicza i części ul. T. Kościuszki ukończony zostanie w połowie czerwca 2014 r. Pozostałe chodniki wykonane zostaną po wykonaniu przez TAURON Dystrybucja S.A. przebudowy napowietrznej sieci energetycznej i sieci oświetleniowej w obrębie ul. T. Kościuszki i ul. Św. Jakuba w Sobótce.

DSCN8656 DSCN8625 DSCN8626 DSCN8638 DSCN8639 DSCN8645 DSCN8646 DSCN8647 DSCN8648 DSCN8649 DSCN8650

źródło: Urząd Miasta I Gminy Sobótka

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

komentarz do wpisu “Remont dróg i chodników na terenie miasta Sobótka

  1. m pisze:

    tak dla prawdy to chodniki na ul św.jakuba to wykonano w 1996/1998 a w 2012 raptem było tego ze 180m .Teraz to jest prawdziwy remont ale pewne zastrzeżenie to brak naprawy schodów .a tak poruszając jeszcze kwestje tej wystawki aut co dalej z tym bo takiego parkingu nie może być to tylko kwestia czasu jak tam dojdzie do tragedi .auta zaparkowame w poprzek , na sirodku drogi itp oprucz tego .jest to niezgodne z prawem o ruchu drogowym .kiedy ten śmietnik zniknie

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *