METIB Ślężański Festiwal Biegowy już niebawem

W dniach 27-28.09.19 odbędzie się METIB Ślężański Festiwal Biegowy, największa impreza biegów górskich w historii Sobótki.

Pragniemy Państwa zaprosić do wspólnego kibicowania, przeżywania emocji i korzystania ze wszystkich atrakcji jakie dla Was przygotowaliśmy.

Już w piątek o godzinie 18:00 w Kinie „Ślęża” odbędzie się otwarcie festiwalu oraz premiera pełnometrażowego filmu dokumentalnego „Bieg Kreta Hardcore”, ukazująca kulisy organizacji oraz zmagania na trasie najdłuższego ultramaratonu w Polsce.

Dekoracja zwycięzców z poprzedniej edycji Ślężańskiego Festiwalu Biegowego

W sobotę w okolicach Domu Turysty Pod Wieżycą od godziny 9:00 funkcjonować będzie strefa EXPO gdzie będzie można skosztować lokalnych produktów oraz zjeść świeżo przygotowane dania z licznych kuchni na kółkach.

METIB Ślężański Festiwal Biegowy to jednak głównie zmagania sportowe. Cztery dystanse: 10 km, 22 km, 42 km oraz po raz pierwszy w historii tej imprezy ultramaraton 80 km, a wszystko po szlakach Masywu Ślęży i okolicznych wzgórz.

Ultramaratończycy wystartują w sobotę o trzeciej nad ranem, start pozostałych dystansów zaplanowaliśmy na godzinę 10:00. Spodziewamy się ponad pół tysiąca uczestników, w tym czołówkę biegaczy górskich. Patronat Radia Wrocław, telewizja i profesjonalni fotografowie nadadzą imprezie medialny rozmach.

Zapraszamy wszystkich do wspólnego uczestnictwa i korzystania z atrakcji.

Materiał prezentujący opis trudności technicznych dystansu ULTRA 80 km.

A tak wyglądają fragmenty trasy. Prawda że cudownie ?

Zapisy na bieg dostępne są pod adresem: http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=4621

Więcej informacji na stronie http://www.kbsobotka.pl/slezanski-festiwal-biegowy/

KB Sobótka

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *