ŚLĘŻAŃSKI MNICH 2014 – relacja + zdjęcia

 

Sportowe zmagania, ponad 1500 zawodników i znakomity doping –  po raz dwudziesty siódmy w Sobótce spotkali się kolarze z całego kraju na tradycyjnym „Ślężańskim Mnichu”. Wyścig w naszym mieście rozpoczął sezon kolarski w Polsce.

 

Zwycięzcą okazał się Maciej Paterski (CCC Polsat Polkowice), który po samotnym ataku na ostatnich kilometrach, wygrał cały wyścig (siedem rund po 17 km, łącznie 119 km).

 

– Całe zawody przebiegły wyśmienicie – mówi burmistrz Sobótki, Stanisław Dobrowolski – Dopisali zawodnicy, pogoda i publiczność. Bardzo się cieszymy bo to kolejna, po tegorocznym Półmaratonie Ślężańskim, bardzo udana impreza, która przyciągnęła do naszego miasta czołowych polskich sportowców, sławy kolarstwa i tłumy turystów.

 

Wyścig, który rozpoczął się w niedzielny ranek przed hotelem Sobotel, otworzyli Lidia Jaroń, sekretarz Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego, Roman Potocki, starosta wrocławski oraz gospodarz miejsca, burmistrz Miasta i Gminy Sobótka, Stanisław Dobrowolski. Nowością tegorocznego Mnicha była rozszerzona formuła zawodów o wyścigi dla amatorów. – Chodziło o to, aby kolejna kategoria, która obok zawodowców, młodzieży i mastersów mogła poczuć klimat kolarskiej inauguracji sezonu 2014 – tłumaczyli organizatorzy zawodów. Decyzja ta okazała się znakomitym pomysłem, gdyż w okolicach Sobótki rywalizowali ze sobą młodzicy, juniorzy i kobiety w różnych kategoriach wiekowych, a także amatorzy, co znacząco podniosło frekwencję.

 

Ważnym elementem spotkania było odsłonięcie kolejnych tablic w „Alei Gwiazd Kolarstwa”. Wśród gości honorowych obecni byli:  Zenon Jaskuła, Lech Piasecki, Zbigniew Spruch, Marek Leśniewski, Andrzej Sypytkowski, a także wychowanek Klubu z Sobótki, Sławomir Chrzanowski. Odsłonięto także tablicę śp. Joachima Halupczoka. 

 

Organizatorami Ślężańskiego Mnicha 2014 byli KS Ślęża Sobótka, ŚOKSIR oraz UMiG w Sobótce.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze Ślężanskiego Mnicha 2014:

https://picasaweb.google.com/111943908518102094799/2014_Slezanski_Mnich

 

źródło: Urząd Miasta I Gminy Sobótka

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *