Sobótczanie na drogach i bezdrożach Europy i Azji

W ubiegłym roku Maciej Danielik objechał rowerem Europę, zdjęcia z tej wyprawy można aktualnie obejrzeć  w Muzeum Ślężańskim. Obecnie szykuje wyprawę do Azji.

 

Z wyprawy ma Kilimandżaro wrócili niedawno Marta i Maciej Ogrodnik, najmłodsze polskie rodzeństwo, które zdobyło dach Afryki.

 

Ale w tej chwili najwięcej emocji budzi wyprawa  przygotowywana przez Jacka Związkiewicza, który w lipcu wyrusza motorowerem dookoła Alp.     

 

Dlaczego wyprawa ta budzi w nas takie emocje?

Jacek to nasz kolega, Sobótczanin z urodzenia, znany pokoleniu 50-ciolatków (z plusem) jako osoba niezwykle aktywna. Miłośnik Sobótki i Ślęży, na której zna chyba każdy kamień, bo od dziecka wraz ze swoim ojcem Panem Tadeuszem przemierzał niestrudzenie drogi, ścieżki i kamieniste stoki Ślęży. Miłośnik Tatr, szukający także mocnych wrażeń w przestworzach (spadochroniarz).

Kilka lat temu przeszedł on silny udar mózgu i kiedy wszyscy myśleli, że przyjdzie mu zapomnieć o mocnych wrażeniach i adrenalinie, Jacek jak to miewał w swoim zwyczaju, zaskoczył wszystkich, wziął się za bary z chorobą i wygrał. Dzisiaj żeby uczcić to zwycięstwo wyrusza na wyprawę swojego życia. Trasa przejazdu wiedzie przez Czechy, Austrię, Lichtenstein, Szwajcarię, Francję, Włochy i ponownie przez Austrię i Czechy do Sobótki.

Na trasie wyprawy Jacek będzie promował nasze miasto, może promować  także Państwa Firmy. Wyprawa jest kosztowna, wymaga odpowiedniego sprzętu oraz środków na paliwo i przeżycie podczas podróży. Zapraszamy do wsparcia tej wyprawy. W końcu nie co dzień Sobótczanin na motorowerze wyrusza dookoła Alp.

 

Jacku! Trzymamy kciuki i czekamy na relacje z trasy.

Powodzenia

 

JACEK

źródło: Urząd Miasta I Gminy Sobótka

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *