Sobótka raz w miesiącu bez Apteki ?

W większości miast i gmin w Polsce w niedzielę oraz dni wolne od pracy funkcjonują dyżury aptek. Na pierwszy rzut oka jest też tak w Sobótce. Jednak jeżeli zdarzyło się wam kupować leki w niedzielę być może już wiecie, że w Sobótce nie zawsze jest to takie łatwe.

W Sobótce mamy 4 apteki. Apteka Słowiańska przy ul. Świdnickiej, Apteka  Słoneczna przy ul Strzelców, Apteka Pod Orłem w Rynku,  oraz Apteka Rumiankowa przy ul. Zmorskiego.

Niestety, okazuje się że zakup leków w co 3 niedzielę każdego miesiąca  wiąże się z koniecznością wyjazdu do „najbliższej” czynnej apteki np w Świdnicy, Dzierżoniowie czy też we Wrocławiu.

Z informacji zebranych przez redakcję wynika iż obecnie w  niedziele i święta dyżurują 3 apteki. Apteka Słowiańska, Apteka Słoneczna oraz Apteka pod Dębem.  Apteka Rumiankowa nie prowadzi dyżurów. Dlaczego ?

Wg praw farmaceutycznego godziny pracy aptek powinny być dostosowane do potrzeb ludności i zapewniać dostęp do ich świadczeń także w porze nocnej, w święta, w niedziele oraz inne dni wolne od pracy. Obowiązek ustalenia godzin pracy oraz ich egzekwowania należy do władz powiatu.

Być może władze naszego powiatu uznały iż średnio w jedną niedzielę miesiąca kilkanaście tysięcy mieszkańców Sobótki oraz okolic nie potrzebuje leków. Być może właściciele jednej z aptek zapomnieli o tym że oprócz zarabiania pieniędzy apteki pełnią też ważną misję społeczną i mają pomagać mieszkańcom…

Liczymy iż wkrótce sytuacja ta odpowiednio się zmieni a mieszkańcy naszego regionu będą mogli kupić leki we wszystkie dni w roku 24h/ h.

 

Zobacz apteki w Sobótce

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *