Sobótka w XX wieku- wystawa plenerowa

17 sierpnia 2018, na Rynku w Sobótce nastąpiło otwarcie nowej- stałej ekspozycji historycznej o nazwie:

Sobótka w XX wieku- wystawa plenerowa.

Tym samym jest to pierwsza taka interaktywna wystawa o losach miasta w XX w. – stuleciu przemian:

? zdjęcia klasyczne
? zdjęcia 3D i symulacja 3D
? multimedia
ℹ opisy i informacje – dla mieszkańców i turystów ?? ?? ??

Podmioty zaangażowane:

Gmina Sobótka, ŚOKSiR – Biblioteka Publiczna|Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej, Muzeum Ślężańskie, osoby prywatne

—————————–

➡ Powstanie wystawy jest jednym z planowanych działań dostarczania miastu elementów promujących walory historyczne miejscowości, a w tym historycznej wiedzy i informacji ludziom o wartych ich uwagi obiektach.

➡ Nowa wystawa to nie tylko zbiór zdjęć, ale także interaktywne plansze – „narzędzie” wykorzystujące nowoczesne sposoby prezentacji treści oraz przekazujące stacjonarnie informacje odwiedzającym miasto gościom, w szczególności z Niemiec (inicjacja kontaktu i pozyskiwanie unikalnego materiału historycznego).

➡ Wystawa to obraz Sobótki w XX stuleciu – wieku zmian i najbliższym nam historycznie. Materiał dobrany został przekrojowo i poglądowo z naciskiem na pokazanie ciekawych ujęć, unikalnych niepublikowanych wcześniej materiałów lub zdjęć znanych, lecz o szczególnych walorach wizualnych.

➡ Założeniem nadrzędnym wystawy jest skłonienie ludzi do przekazywania swoich materiałów historycznych w ramach idei archiwistyki społecznej oraz skupienie rozproszonego materiału, który złoży się na zbiór największego Archiwum Cyfrowego Gminy Sobótka tworzonego przez Bibliotekę i Muzeum.

źródło: Gmina Sobótka

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *