Spotkanie między Sobótką a czeskim parntnerem

W 2019 r. przypada 15-lecie współpracy Sobótki z czeskim partnerem – Sobotką, którą zapoczątkował międzynarodowy program „Na styku kultur”.

Z tej wyjątkowej okazji, na zaproszenie Burmistrza Jarosza, gościliśmy w piątek 22.03.2019 r. w Urzędzie Miasta i Gminy delegację z Sobotki – Burmistrza Lubora Jenčeka, jego Zastępcę Jana Janatkę, dyrektorkę szkoły Janę Knapovą oraz jej zastępcę Marcelę Pipkovą. Nasi goście spotkali się m.in. z Burmistrzem Mirosławem Jaroszem, Zastępcą Ewą Fidler – Łeńską, Skarbnikiem Magdaleną Sączawą – Szwedowską, Kierownikiem Referatu Oświaty i Promocji Joanną Berezecką – Zywer oraz Prezesem LGD Ślężanie Elżbietą Pasławską oraz z dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 1 w Sobótce – Ewą Łakomiec, Anną Kochan i Ryszardem Sitkiewiczem.

W trakcie rozmów ustalono m.in. udział czeskich delegatów w Targach Sobótkowych oraz omówiono wstępnie czerwcowy wyjazd młodzieży z SP 1 do Sobotki i sierpniowy jarmark u naszych zagranicznych przyjaciół. Ponadto, wstępnie ustalono datę kolejnej edycji wymiany młodzieży szkolnej, która we wrześniu odbędzie się już w ramach obchodów rocznicowych.

źródło: Gmina Sobótka

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *