Spotkanie z Bartoszem Malinowskim – czyli długi marsz

Spotkania podróżnicze cieszą się w naszej miejscowości rosnącą popularnością. Grudniowe, które przyciągnęło sporą grupę słuchaczy oprócz zwiedzania jednego zakątków świata przyniosło z sobą także lekcję historii Polski. Long Walk Expedition to w istocie podróż grupy młodych odkrywców śladami żołnierza zesłanego w bezduszne tereny Związku Sowieckiego, który podjął się trudu ucieczki z nieludzkiej ziemi. Na przekór tym, którzy skazali go, jak tysiące innych Polaków, jemu udało się uciec i dotrzeć do Indii. Mowa oczywiście o Witoldzie Glińskim, z którym bohater spotkania, Bartosz Malinowski, miał okazję bezpośrednio rozmawiać.

DSC09974W przystępnej i wypełnionej mnóstwem fotografii prezentacji Bartosz przekazał wiele informacji i danych na temat odległych regionów Azji i krain, z których naturą przyszło zmierzyć się, tak Glińskiemu jak i jemu samemu.

Spotkanie przyniosło z sobą także dwa interesujące akcenty. Pierwszym był quiz, w którym można było wygrać plakat z autografem podróżnika i książkę ufundowaną przez ŚOKSiR, drugim zaś była obecność członków rodziny Glińskich, mieszkających w Sobótce. Jak się okazało nie są oni raczej spokrewnieni z Witoldem Glińskim, ale przodek tej rodziny przebywał na zesłaniu mniej więcej w tym samym czasie co bohater opowieści.

 

Ze wstępnych ustaleń możemy nadmienić, że to nie pierwsze spotkanie z Bartoszem Malinowskim, który z podróży Long Walk Expedition nakręcił dla TVP2 film dokumentalny. Z podróżnikiem spotkamy się najprawdopodobniej już w styczniu 2015.

Foto: Katarzyna Miela

Źródło: Ślężański Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *