SPOTKANIE Z PISARZEM- PANEM TOMASZEM DUSZYŃSKIM

duszynski 4W dniu 23. maja 2016 roku w Bibliotece Miejskiej w ŚOKSIR, w ramach projektu Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej „Rozczytana aglomeracja”, najlepsi czytelnicy z klas 4-6 uczestniczyli w spotkaniu z wyjątkowym, charyzmatycznym człowiekiem- p. Tomaszem Duszyńskim. Ten wspaniały gość jest dziennikarzem Radia RMF FM i Radia Aplauz, a przede wszystkim znanym autorem powieści fantastycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Nasi uczniowie z uwagą słuchali wystąpienia pisarza, który prezentował swoje najnowsze książki dla młodych czytelników, między innymi tytuły takie jak: „Staszek i straszliwie pomocna szafa”, „Staszek i smocza przygoda”, „Tuzin zajęcy na 12 miesięcy” czy napisane wspólnie z p. Moniką Łukasik-Duszyńską „Legendy polskie”, promujące legendy i tradycje regionu, nadające magii wielu miejscom Dolnego Śląska. Autor jest znany z licznych opowiadań: o Grzymółce Kownycz (m. in. „Grzymółka Kownycz i na kolonii”, „Grzymółka Kownycz i wampir”) czy „Serdelek na wakacjach”.

Autor na spotkaniu ciekawie opowiadał o cechach charakterystycznych powieści fantastycznych i science fiction, a także źródłach swoich inspiracji literackich, które odnajduje również w życiu codziennym, jak w przypadku jednej z najnowszych publikacji- „Staszek i straszliwie pomocna szafa”. Mówił o urokach pracy pisarza i trudnościach, z jakimi musi się zmierzyć.

Ostatnim punktem spotkania były pytania od słuchaczy. Jak się okazało, nasi uczniowie bardzo dobrze przygotowali się do tego wydarzenia i chętnie zadawali ciekawe i trafne pytania, między innymi o to, co skłoniło Pana Tomasza do napisania pierwszej książki. Najbardziej aktywne były uczennice ze szkolnego kółka dziennikarskiego, które zbierały materiał do artykułu do gazetki „Ku słońcu”. Po spotkaniu każdy mógł kupić prezentowane książki, otrzymać autograf i zrobić sobie zdjęcie z pisarzem. Po zakończeniu spotkania uczniowie obejrzeli Bibliotekę Miejską, gdzie zachwycali się ilością dostępnych nowości czytelniczych.

Natalia Szewczyk-Sączawa

Więcej zdjęć do obejrzenia w galerii

Źródło: http://www.sp1sobotka.pl/index.php/827-spotkanie-z-pisarzem-panem-tomaszem-duszynskim

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *