Sprawozdanie z festynu "Rodzina, ach Rodzina"

Festyn „Rodzina, ach Rodzina” już za nami. Nasi uczniowie po raz kolejny mogli zaprezentować swoje talenty, umiejętności i wykazać się wiedzą w przeróżnych dziedzinach. Wszystkich gości przywitała pani dyrektor na sali gimnastycznej, następnie  mogliśmy wysłuchać koncertu w wykonaniu uczniów klas IV-VI pod kierownictwem pani B.Słomy. Zachwycały zarówno stare szlagiery z młodości naszych rodziców, np. „Tych lat nie odda nikt”, jak i współczesne młodzieżowe przeboje.

Oprócz talentów wokalnych mogliśmy podziwiać także talenty uczniów uczęszczających na zajęcia kół tanecznych.

Równolegle rozpoczęły się w klasach różnorodne warsztaty artystyczne i przedstawienia przygotowane przez uczniów i ich wychowawców. Motywem przewodnim była oczywiście RODZINA.

Oprócz wspólnej zabawy, wprowadzony został element rywalizacji, gdyż większość klas wzięła udział w konkursie na najciekawszą ekologiczną rzeźbę Ślężańskiego Misia ogłoszonym przez Radę Rodziców. Po bardzo trudnych dyskusjach, konkurs wygrała klasa 3a i ona też w nagrodę pojechała na warsztaty artystyczne do Kryształowic.

Niezapomnianym punktem festynu było otwarcie pracowni teatralno-medialej w klasie 3b i przedstawienie pt. „Korczakowska Opera Dziecięca”. Na wielkie uznanie zasługuje praca pani B.Olichwer-Ostrowskiej, która mnóstwo czasu poświęciła na odpowiednie urządzenie
i dostosowanie sali lekcyjnej do pełnienia funkcji sceny teatralnej. Pani Bożena pokazała  zdolności aktorsko-muzyczne swoich wychowanków, prezentując przy tym  różnorodne możliwości wykorzystania tablicy multimedialnej – efektów nie powstydziłoby się Centrum Nauki Kopernik.

 

Klasy piąte promowały zdrową żywność w języku polskim i angielskim. Przygotowały także piramidę zdrowego żywienia pod okiem pani K. Biegańskiej. Oprócz tego z panią M.Reszke i M.Szywałą  kusiły własnoręcznie robionymi – pysznymi sałatkami, artystycznie zdobionymi kanapkami i truskawkami w każdej postaci.

Klasy czwarte z panią I.Stańczuk i A.Majdzik zapraszały do izby wiejskiej, gdzie przypominano zwyczaje towarzyszące wydawaniu panny za mąż. Ważnym elementem były także prezentacje użytkowania  dawnego sprzętu gospodarstwa domowego – nie lada atrakcją było chociażby ubijanie masła.

 

Jak zwykle kawiarenka z domowymi wypiekami Rodziców naszych uczniów cieszyła się wielką popularnością. Oprócz pysznych ciast, tym razem mogliśmy się delektować wyśmienitym „bigosem pani Heni”.

Nie mniejszym wzięciem cieszyły się losy loterii fantowej. Każdy miał nadzieję, że to właśnie jemu przypadnie główna nagroda – MP4.

Pięknie udekorowany przez panią A.Bednarczyk hol szkoły, bukiety kwiatów przygotowane przez wychowanków Świetlicy szkolnej z panią E.Pierzyną, wystawa  klasy 3a „Plastelinowy świat” , kolorowe balony, wytwory artystyczne szkolnego koła arteterapii pod opieką pani K.Jakubowskiej, stoisko Samorządu Szkolnego z szalami w kolorach tęczy
i fascynujący pokaz sztucznych ogni, dopełniały atmosfery radości z wspólnej zabawy.

Dochód z festynu, w kwocie ok. 2,5 tys., zł zasili konto Rady Rodziców i będzie cegiełką do powstania placu zabaw przy szkole.

Źródło: http://www.sp1sobotka.pl/?q=festyn_rodzina_sprawozdanie

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *