Sukces uczennicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Sobótce – Agaty Grygiel

 

 

Grupa uczniów z klas 4-6 pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego, Alicji Kamińskiej, wzięła udział w konkursie literackim organizowanym przez Radio Wrocław –  Akademię Młodego Radiowca oraz Aglomerację Wrocławską. Należało napisać pracę pt. „Opowieść wigilijna”, której akcja rozgrywa się we własnej miejscowości lub okolicy. Na konkurs wojewódzki wysłane zostały 2 prace uczniów z klasy szóstej – Filipa Sompolskiego i Agaty Grygiel. Na konkurs wpłynęło 250 prac. Praca Agaty Grygiel znalazła się wśród trzech najlepszych i została wydrukowana w „Gazecie Wrocławskiej”, Agata znalazła się w dwudziestce laureatów. W nagrodę autorzy  dwudziestu najlepszych prac wzięli  udział w feriach w Radiu Wrocław organizowanych przez Akademię Młodego Radiowca, wspieranych przez portal Kreatywny Wrocław i Gminę Wrocław, a ufundowanych przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej. Agata otrzymała także dyplom laureata oraz nagrodę rzeczową. Pani Kamińska była bardzo dumna ze swojej uczennicy.

A oto wspomnienia Agaty z ferii spędzonych w Radio Wrocław:

            „W dniach 17-21.02.2014 r. uczestniczyłam w feriach organizowanych przez  Radio Wrocław i Radio Ram. Udział zagwarantował mi tytuł laureata w konkursie na „Opowieść Wigilijną”. Nagrody ufundowała Fundacja Aglomeracja Wrocławska. Nasze zajęcia codziennie zaczynały się o 9.00 i kończyły o godzinie 15.00. Prowadziły je Monika Jaworska, Magdalena Zawartko i Katarzyna Karpińska. Codziennie wymyślaliśmy tematy do opowiadania na antenie. Rano pani Kasia wybierała pięć osób, które występowały na antenie ze swoimi ciekawymi pomysłami. Pierwszego dnia dzieliliśmy się na grupy wiekowe. Ja byłam w grupie najstarszej. Pani Monika uczyła nas, jak wypowiadać się przed mikrofonem i nagrywaliśmy własne audycje! Zajęcia teatralne prowadziła Pani Magda, a na tych zajęciach uczyliśmy się opanowywać śmiech, wtedy gdy ktoś się wygłupia lub wydaje dziwne dźwięki. Przedstawialiśmy też etiudy i króciutkie przedstawienia. Mieliśmy szansę nagrać dubbing do jednego z odcinków bajki pt. „Hip Hip i Hura”. Nagrywaliśmy z Panią Katarzyną Karpińską. Ja dubbingowałam narratora, żyrafę i kukułkę. Dzięki tym zajęciom zobaczyłam, jak pracuje radio, jak trudna jest praca przy dubbingu, trzeba tam zachować całkowitą ciszę. W środę na żywo byłam na antenie Radia Ram, opowiedziałam o Ślęży i Sobótce.

             W czasie spędzania ferii w radio poznałam nowych kolegów i koleżanki zaprzyjaźniłam się również z dziewczyną o imieniu Julka. Ostatniego dnia, czyli w piątek, mieliśmy uroczyste zakończenie, w którym uczestniczyli rodzice oraz dziadkowie. Było przyjemnie, wesoło a na koniec nie obyło się bez łez rozstania.”

 

Dyplom_grygiel

 

 

źródło: Urząd Miasta I Gminy Sobótka

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *