„Talent do niemarnowania” w Sobótce

talent_do_niemarnowania

 

Ponad 6 000 uczniów z całej Polski wzięło udział w wielkiej lekcji niemarnowania żywności. 11. edycja programu „Tesco dla szkół” odbywała się w formie konkursu, z merytorycznym wsparciem Federacji Polskich Banków Żywności. Uczestnicy konkursu poznawali zasady racjonalnego gospodarowania żywnością i mieli za zadanie nakręcić 2-minutowy film, namawiający do niemarnowania jedzenia. Stworzono w Polsce 587 konkursowych filmów, na które regularnie głosowało ponad 88 000 internautów, uczestnicząc tym samym wspólnie w największej lekcji niemarnowania żywności w Polsce.

Uczniowie klasy Vc ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Sobótce również przystąpili do konkursu. Najpierw, przy wsparciu wychowawczyni Barbary Słomy, wspólnie nakręcili film a potem zajęli się promocją sposobów oszczędnego gospodarowania żywnością wśród uczniów i pracowników szkoły, mieszkańców Sobótki i całej gminy. Kreatywna formuła konkursu dała dzieciom możliwość pokazania i rozwinięcia swoich talentów – aktorskich, muzycznych, lingwistycznych i plastycznych. Po kilkumiesięcznej walce o zwycięstwo w konkursie film klasy Vc zdobył: 1. miejsce w powiecie, 11. miejsce w województwie, 92. miejsce w kraju.

18 marca 2014r. w Opolu piątoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Sobótki uczestniczyli w uroczystej Gali Finałowej, podczas której klasa otrzymała specjalne wyróżnienie a każdy uczeń w nagrodę głośnik do komputera.


 

źródło: Urząd Miasta I Gminy Sobótka

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *